Macron posílal nezaměstnaného pro práci „přes ulici“. Mladík ji skutečně nalezl

Macron posílal nezaměstnaného pro práci „přes ulici“. Mladík ji skutečně nalezlNOVÉ
Emmanuel Macron Foto:

FOTO: shutterstock.com

Panorama

NEZAMĚSTNANOST ve francii

zd Echo24

Video zachycující francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který nezaměstnanému muži na ulici řekl, že „přejde ulici a najde mu práci“, se stalo virálním a vyvolalo rozporuplné reakce na prezidentovo chování. Pětadvacetiletý Francouz však ani ne po dvou týdnech práci skutečně nalezl, píše sever Deutsche Welle.

Nakonec se francouzský zahradník po práci v okolí, jak mu radil prezident, ani nemusel dívat. Ozvala se mu agentura zařizující dočasná zaměstnání a nabídla mu pozici řidiče autobusu. Mladík tak možná vyslyšel další radu prezidenta Macrona, že se nemá držet pouze práce ve svém oboru, ale poohlížet se i po dalších nabídkách. „Pokud jsi připravený a motivovaný k práci, v hotelech, kavárnách, na stavbách, všude mi lidé říkají, že hledají zaměstnance,“ řekl dříve muži prezident.

Čtěte také: VIDEO: Přejdu ulici a najdu ti práci, řekl prezident Macron nezaměstnanému

Muž údajně předtím hledal práci už několik měsíců. Nyní se k němu přihrnulo hned několik nabídek. „Jsem šťastný, protože budu dělat něco, co mám rád,“ řekl francouzské BMF TV.

Macron překvapil přímočarou reakcí

Kamery zachytily prezidenta Emmanuela Macrona při setkání s občany v Paříži, když se ho mladý nezaměstnaný muž ptal, co má ve své situaci dělat. Mladík se od prezidenta dočkal možná přímočařejší odpovědi, než čekal. „Stačí mi přejít ulici a najdu ti práci,“ řekl mu prezident s tím, že mu všichni zaměstnavatelé říkají, že zoufale hledají lidi.

Video rozhovoru, které pořídila stanice franceinfo, vyvolalo nejen na sociálních sítích diskuse. Řada lidí Macrona, kterému kritici přezdívají „prezident bohatých“, obviňovala z nedostatku sociálního cítění.

V červenci činila nezaměstnanost ve Francii 9,2 procenta. Průměr Evropské unie byl ve stejné době 6,8 procenta.

Čtěte dále: Bez solidarity opusťte Schengen, odřízneme vás od fondů, hrozí Macron odpůrcům Frontexu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.