1 obvykle plachý opeřenec

Smrtící drápy. Chovatele na Floridě zabil nelétavý pták kasuár

, NOVÉ

Témata: ,

Chovatel ptáků na Floridě ve Spojených státech zahynul poté, co na něj na jeho farmě zaútočil kasuár přílbový. Podle amerických úřadů pětasedmdesátiletý muž pravděpodobně v blízkosti tohoto obrovského nelétavého ptáka zakopl a upadl, kasuár se na něj vrhl a smrtelně ho zranil svými ostrými drápy. Lékaři už mu nedokázali pomoci.

Kasuár přílbový je největší zástupce čeledi kasuárovitých a druhý nejtěžší pták na světě, jehož hmotnost se pohybuje pro samice okolo 58 kilogramů a pro samce okolo 30 kilogramů. Délka těla může dosáhnout až 1,5 metru.

Kasuár obývá tropické deštné lesy v severovýchodní Austrálii, východní Indonésii a na Nové Guineji. Peří má tuhé, aby ho chránilo v hustém porostu v pralesech. Jeho nejnápadnějším znakem je "přilbice", podle které byl pojmenován.

Pokud je kasuár zahnán do úzkých či se cítí ohrožen, vyskočí a drápy může způsobit vážná zranění i lidem, smrtelná jsou však tato zranění jen ojediněle.

Floridské úřady zahájily vyšetřování případu. "Počáteční informace nasvědčují tomu, že to byla tragická nehoda," prohlásil mluvčí úřadu šerifa Brett Rhodenizer.

čtěte také: Starostové mají se Smoljakem největší klub. Má se Kubera bát o post předsedy?

VIDEO: Pražský tramvaják youtuberem. Takhle vypadá práce řidiče MHD

,