Novým zlínským primátorem bude dosavadní náměstek Korec z ANO

nové vedení Zlína

Novým zlínským primátorem bude dosavadní náměstek Korec z ANONOVÉ
Jiří Korec Foto:

Foto: Statutární město Zlín

1
Domov
Sdílet:

Primátorem Zlína bude nynější náměstek primátora Jiří Korec z vítězného hnutí ANO. Na post ho navrhuje koalice ANO, STAN, lidovců, ODS a Pirátů, která má v zastupitelstvu 29 křesel z 41. Ustavující zastupitelstvo bude 1. listopadu.

Na spolupráci se strany dohodly minulý týden. Koaliční smlouva bude podepsána 31. října, kdy bude také zveřejněno, kolik křesel v radě města připadne jednotlivým stranám. Rada bude mít 11 členů jako v minulém volebním období.

ANO má devět mandátů, stejně tak STAN, kteří skončili těsně druzí. Třetímu hnutí Zlín 21 připadlo sedm mandátů, čtvrtí lidovci jich mají pět. Po třech mandátech mají ODS, Piráti a uskupení Rozhýbejme Zlín, které tvoří Soukromníci, Svobodní a Nezávislí. SPD bude mít dva zastupitele.

V posledních čtyřech letech vedla krajské město koalice STAN a ANO, primátorem byl Miroslav Adámek (STAN), který byl nyní lídrem STAN. ANO a STAN se hned po volbách domluvily na spolupráci, zejména ANO chtělo do koalice hnutí Zlín 21, které však trojčlennou koalici v této podobě odmítlo a preferovalo koalici s ANO, lidovci, Piráty a ODS. Později se mluvilo ještě o možné široké koalici, v níž by bylo ANO, STAN, Zlín 21, lidovci, Piráti i ODS. Ani tuto variantu však ANO a STAN nepřijaly.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jak na medvěda? Do klece už ho nechytají, odstřel zatím povolen není

Koalici ve Zlíně povede ANO. Mimo hru je Rozhýbejme Zlín s podnikatelem Valentou

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články