1 BM24

Baxův soud rozmetává Babišovy karusely

Finanční úřady pod taktovkou Andreje Babiše porušují ve svatém honu proti ''karuselovým obchodům' a únikům na DPH zákony. Nejvyšší správní soud rozhodl, že berní úředníci poškodili firmy, které neoprávněně podezřívaly z úniků na dani z přidané hodnoty. Soudci se zastali firmy Vyrtych, kterou finanční správa automaticky zařadila do karuselové obchodu, protože se v řetězci jejich obchodních partnerů vyskytovala pochybná společnost. Proto jí odmítla uznat odpočet DPH. NSS ale tvrdí, že nebyl předložen žádný důkaz, že by firma o podvodném jednání partnera věděla a hrála roli komplice. Karusel podle nich nejde skládat jen tak, že se bude jako na podezřelé pohlížet na všechny obchodní partnery. Soudkyně upozorňuje, že nikdo nemůže nést odpovědnost za chování svých partnerů.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.