1 Žádost AfD

Stáhněte Özila a Gündogana ze šampionátu, žádá německá AfD po trenérovi

NOVÉ

Témata: , ,

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) chce, aby trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw z mistrovství světa v Rusku „poslal domů“ Mesuta Özila a Ilkaye Gündogana. Na jejich místo by podle AfD měli přijít hráči, které skutečně těší reprezentovat Německo.

Ani více než po měsíci tak neutichá aféra, kterou způsobilo srdečné setkání Özila a Gündogana s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Dvojice německých reprezentantů s tureckými kořeny se s Erdoganem sešla v polovině května.

Na záběrech ze schůzky je vidět, jak si s tureckým prezidentem třesou rukou a s úsměvem mu předávají své dresy. Gündogan na něj dokonce napsal, že ho věnuje „svému prezidentovi“. V Německu chování dvojice fotbalistů vyvolalo vlnu pobouření na veřejnosti i mezi politiky. Oba reprezentanti schůzkou podle kritiků podpořili předvolební kampaň zahraničního autokrata.

Odborník AfD na sport Jörn König v úterý aféru znovu připomněl. „V německém týmu s Özilem a Gündoganem nefunguje týmový duch, protože ten, kdo do toho nedává celé srdce, nemůže mít potřebnou bojovnost,“ prohlásil poslanec.

„Jsou reprezentanti, kteří jsou hrdí na naši zem. Özil a Gündogan by měli uvolnit místa v národním týmu hráčům, kteří nevzdávají větší úctu tureckému prezidentovi než německé vlasti,“ poznamenal také.

Čtěte také: VIDEO: Krušná cesta na šampionátu. Letadlu saúdského národního týmu vzplálo křídlo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.