2 kritizovaný výrok

Než přebalíte své dítě, požádejte ho o souhlas, radí odbornice na sexualitu

, NOVÉ

Témata: , ,

Vlnu pozdvižení vzbudilo prohlášení australské odbornice na sexualitu Deanne Carsonové. V rozhovoru pro televizní stanici ABC prohlásila, že by se rodiče měli ptát svých dětí, zda souhlasí s výměnou plenky. O události informoval australský server news.com.au.

Carsonová podle svých slov samozřejmě ví, že děti nosící plenku většinou neumí mluvit, to ale podle ní nevadí. „Samozřejmě, že dítě neodpoví slovy. Pokud ale ponecháte dítěti prostor a počkáte na řeč jejich těla a počkáte na oční kontakt, tak mu tím dáte najevo, že jeho odpověď je důležitá,“ řekla odbornice. 

Deanne Carsonová, která sama sebe označuje jakou sexuální pedagožku, se ale okamžitě po televizním vysílání stala terčem kritiky. „Dokážete si představit přijít k lékaři a říct mu, že vám dítě několik dní nedalo souhlas s přebalením a nyní má vyrážku?“ ptá se například jedna žena. Většina rodičů pak argumentuje, že přebalování dětí je povinnost rodičů. 

Sexuální expertka se ale kritice brání. Rozhovor se podle ní týkal toho, jak je důležité naučit malé děti vyjadřovat svůj názor. „Každá třetí dívka a každý sedmý chlapec mladší 18 let jsou sexuálně obtěžováni. Jedna z 12 dívek mladších šesti let je sexuálně zneužita,“ uvedla Carsonová na svou obranu drsnou statistiku. 

Čtěte také: Lewinská prý ve světle MeToo přehodnocuje svou aféru s Clintonem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.