1 KOMENTÁŘ

Zbabělci a zoufalci

Jsou to nuly. Zoufalci. Zbabělci. Sociální demokraté. Nepochopili, s kým mají tu čest, a proto nemají právo na další existenci. Nepochopili, že politická pravidla, ve kterých si posledních dvacet let žili, jsou dávno passé. Nežijeme ve vyspělé demokratické společnosti, ale v džungli, kde vládne bezohledné monstrum, které všechna malá a slabá zvířátka rozsápe a sežere. 

Včerejší rozhodnutí vedení sociální demokracie nehlasovat o nedůvěře a v pátek utéct ze sněmovny je rozhodnutí pro politickou sebevraždu. Ano, kdyby se zachovali mužně a čestně, nezabránili by vládnutí Andreje Babiše, jeho kabinet by sice padl, ale s podporou prezidenta, komunistů a SPD by zůstal u moci.

Mohli se tak ale postavit vedle stran, pro něž je nepřijatelné, aby zemi vedl člověk důvodně podezřelý ze závažného podvodu a ze zavlečení vlastního syna na východní Ukrajinu. Svým včerejším alibistickým rozhodnutím tyto metody premiéra posvětili. Mohli si také nechat naději na politickou budoucnost, ale rozhodli se být nečestnými užitečnými idioty, kteří ve vládě Andreje Babiše stejně nic nezmohou. V opozici by totiž v důsledku dosáhli více než v současné koalici. Proč by jim teď měl někdo věřit, že prosadí něco ze svého volebního programu, když za vlády Bohuslava Sobotky si veškeré úspěchy stejně připsal Andrej Babiš? Nebyli schopni svoji práci prodat tenkrát, proč by toho měli být schopni nyní?

Jan Hamáček, který je na prvním místě zodpovědný za tuto potupu sociální demokracie, nechápe, že Andrej Babiš pro své vystupování v zahraničí nemůže vládnout s komunisty a SPD, že tato případná vláda by nikdy nemohla fungovat, protože byznys Andreje Babiše je postavený na evropských dotacích. A pro Brusel je Okamura těžko skousnutelný – stejně jako pro Okamuru Brusel. Pro demokratickou stranu je horší vládnout s Andrejem Babišem než nechat Babiše vládnout s komunisty a Okamurou.

Jak o sociálních demokratech smýšlí Andrej Babiš, jsme se dozvěděli několik hodin poté, co oznámili své rozhodnutí. Nedostalo se jim pochvaly, nedostali cukříček, dostali pohlavek, že si dovolují nehlasovat v pátek pro jeho vládu. 

Sociální demokraté jsou na konci svých sil, jsou jako podvedená manželka, která přijde na všechny nevěry, a místo toho, aby se svému muži postavila a odešla, nechá se ponižovat sprostým nadáváním, že nemá doma uklizeno a navařeno. 
 

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.