1 Operační systém iOS

Stačí jeden znak a iPhone zamrzne. Apple rychle opravuje chybu v systému

, NOVÉ

Témata: , ,

Stačila zpráva s jedním konkrétním znakem a uživatel chytrého telefonu iPhone společnosti Apple neměl přístup ke zprávám a aplikacím jako Facebook Messenger nebo Whatsapp. Společnost před týdnem objevila chybu ve svém operačním systému iOS, kterou se teď pomocí softwaru rychle opravila, informuje server The Verge.

Problém byl v poslední verzi operačního systému číslo jedenáct. Když někomu přišla zpráva obsahující znak z indického nářečí Telugu, telefon byl vyřazen z provozu. V takovém případě ani nezáleželo na tom, jestli se jednalo o zprávu SMS, nějakou chatovací aplikaci nebo e-mail.

V úterý ráno byl proto vydán operační systém 11.2.6, který při aktualizaci systému v iPhonu nebo iPadu chybu napraví.  Během posledních měsíců docházelo k opravování i dalších operačních systémů amerického Applu. Byly vydány nové verze watchOS, tvOS i macOS High Serra. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Apple čelí žalobám kvůli zpomalování starších iPhonů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.