Tiskárny TriLAB umí přesnější a rychlejší 3D tisk

TriLAB Group

Tiskárny TriLAB umí přesnější a rychlejší 3D tiskNové
Ekonomika

Česká společnost TriLAB Group se zabývá vývojem a výrobou 3D tiskáren a originálních řešení, které umožňují kvalitní a přesný tisk. Vlajkovou lodí společnosti je tiskárna DeltiQ, která si získala za krátkou dobu velkou oblibu mezi zákazníky, mezi které patří například LASVIT, AlcaPlast nebo Continental.

Historicky mladá, ovšem průlomová firma datující svůj vznik do roku 2016 byla založena dvěma nadšenci z oblasti výzkumu a vývoje Michalem Boháčem a Vojtěchem Tamborem. Jejich společná vidina ve využití 3D tiskáren napříč velkým množstvím oborů je poháněla k vyvinutí první produktové řady tiskáren nesoucí název DeltiQ. Od jejich uvedení na trh v roce 2017 bylo již prodáno přibližně 150 kousků.

Jedná se o desktop 3D tiskárnu s delta kinematikou, která se pyšní technologií zaručující přesnější a rychlejší tisk, což ocení především zákazníci v průmyslových aplikacích. Delta kinematika je přesný 3D pohyb trysky tiskové hlavy v mimořádné rychlosti s kombinací se statickou podložkou zaručující nepohyblivost tisknutého předmětu odstraňující nedostatky běžných tiskáren. Výhodou společnosti je poskytování komplexního 3D tiskového řešení zahrnující konzultaci vhodného tiskového materiálu, dodávku tiskárny včetně instalace, zaškolení a samozřejmostí je i poprodejní aplikační, technická a servisní podpora.   

Mezi významné zákazníky patří již zmíněný LASVIT, AlcaPlast a Continental, ale také například vzdělávací a výzkumné instituce.

Foto:

TriLAB

Budoucností a vizí společnosti je poskytování tiskařských služeb v odvětvích, která jsou touto technologií prozatím nepolíbena. Využití se očekává například v potravinářství (konkrétně tisk z čokolády), biochemie a ostatních průmyslových aplikacích.

V současné chvíli poptává společnost finanční prostředky ve výši 3,5 milionu korun výměnou za 5 % podíl na základním kapitálu. Finance budou využity například na posílení obchodního týmu, naskladnění skladových zásob, nákup hardware na vývoj dalších produktových řad nebo marketing.

Foto:

TriLAB