1 Politická aréna

Divadlo, náckové, anarchisti a svoboda slova

Takže hned na začátek naférovku: Slušní lidé jsou Sládkovci 2.0. Prostě parta nácků, kteří to zkoušej´ hrát i v 21.století. Ale bacha, hrajou to chytře: “Slušní lidé” jsou z marketingovýho hlediska skvělej název hnutí, protože kdo z nás nemá rád slušný lidi? A navíc, při své akci nebyli nijak násilní, jenom “okupovali” divadelní představení. 

A teď to do nich pere hlava nehlava kromě jiných i parta zasloužilejch umělců a vysloužilejch politiků. A přidávaj´ jim na věhlasu. Což je H2O na jejich “slušnolidský” mlýn.  Tak si to zopakujme: svoboda slova znamená, že kdokoli může veřejně hlásit názory, které zastává. I když s tím zrovna nesouhlasí. A i když je to divadelní představení.

Když mu v tom někdo fyzicky brání, je to potlačování svobody slova. Prostě jít proti názorům silou je špatně. Osobně jsem pro totální uměleckou svobodu. Nedokážu si představit, že bych někomu zakazoval cokoli hrát, zpívat, veršovat nebo parodovat.

Ale chci připomenout ještě jednu věc. Co říkali ti, kteří mluví ve spojení s blokací divadelního představení o nástupu fašismu, když anarchisti obsadili pražskou Kliniku? Přece to nejsou na jedné straně fašouni a na druhé legitimní slušńáci, kterým jakoby vadí, že se stát nestará o svůj majetek. Jsou úplně stejní.

Já jsem konzistentní. Ať už levicoví nebo pravicoví blázni do slušné společnosti nepatří. A jděte do háje s politickou korektností. Všichni extrémisti jsou úplně stejní magoři. Ať jdou a utopěj’ se ve Vltavě.

Ostatně už jsem o tom psal před 2 lety: https://filiphumplik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=506289


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.