Babiš o svém střetu zájmů: Je to načasovaná pseudokauza před evropskými volbami

Problémy Andreje Babiše

Babiš o svém střetu zájmů:  Je to načasovaná pseudokauza před evropskými volbamiNOVÉ
Předseda vlády Andrej Babiš Foto:

Jan Zatorsky

1
Domov
Ladislav Šustr
Sdílet:

Předseda vlády Andrej Babiš tvrdí, že vyšetřování jeho střetu zájmů a porušování unijních pravidel je načasovaná pseudokauza. Začátek současné kauzy hledá u předsedkyně výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Ingeborg Grässleové, která ho prý nenávidí. „Naši čeští poslanci samozřejmě dělají politiku a poškozují naši zemi. Jsou to nesmysly,“ řekl Babiš pro ČT24.

Babiš nové skutečnosti u svého střetu zájmů s unijními dotacemi a svou bývalou firmou Agrofert odmítl. Podle něj jde o připravenou pseudokauzu, která je načasovaná. „Jedná se o zprávu médií. Není náhoda to načasování. V pondělí to bude na výboru rozpočtové kontroly. S tím absolutně nemá nic společného tato uměle vytvořená kauza. Je to nepravda. Žádné vyšetřování není. Jsou to nesmysly a jasně jsem řekl, že nejsem ve střetu zájmů a chovám se podle zákona lex Babiš, který opozice zorganizovala. Svěřenské fondy neřídím ani neovládám,“ řekl Andrej Babiš v telefonickém rozhovoru pro ČT24.

Podle něj jde o kampaň před evropskými volbami v příštím roce. „Položme si otázku, proč by to měl řešit výbor pro rozpočtovou politiku, když má řešit rozpočet? To nemá nic společného. Je to nesmysl a já jsem to stokrát odmítl. Samozřejmě, že tihle lidi co dělají kampaň do Evropy, to potřebují v mediálním prostoru. Jak mají v České republice v opozici antibabiše, tak teď mají antibabiše v Evropě. Není to nic nového, jen pokračování nesmyslů a lží, které odmítám,“ řekl Babiš.

Kromě české opozice stihl Babiš zkritizovat i předsedkyni výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Ingeborg Grässleové. „Nejdřív patologická nenávist paní poslankyně Grässle. Naši čeští poslanci samozřejmě dělají politiku a poškozují naši zemi. Jsou to nesmysly. Zachoval jsem se podle českých zákonů,“ řekl Andrej Babiš.

Předseda vlády také zareagoval na slova belgického europoslance za Zelené Barta Staetse, který měl říct, že nikdy v životě neviděl podobný střet zájmů, jaký má Andrej Babiš. „To je údajně velký kámoš našich Pirátů, takže je to dobrá spojka. Je tam jediný nejaktivnější, takže chápu, že to říká,“ řekl Babiš.

Andrej Babiš také řekl, že ministerstvo pro místní rozvoj požádalo pro tuto „pseudokauzu“ právní analýzu od ministerstva spravedlnosti. Analýza je prý hotová a v pondělí ji bude řešit vláda. „Úřady se tím ale zabývají. Bude se tím také zabývat vláda, takže není problém,“ řekl Babiš.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 

Babiš nás střetem zájmů ohrožuje. Je muž minulosti, kritizují poslanci premiéra

Brusel podezírá Babiše ze střetu zájmů kvůli dotacím. Premiér mluví o lži

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články