Úspěšní Němci chtějí být ještě úspěšnější, díky magii. Podnikatelé i fyzici podlehli kouzelníkovi

Magie pro dospělé

Úspěšní Němci chtějí být ještě úspěšnější, díky magii. Podnikatelé i fyzici podlehli kouzelníkoviNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Harold Voit vytahuje z peněženky svazek bankovek, který zapaluje. Když oheň uhasne, peníze jsou nedotčené. Publikum složené z žen a mužů, vesměs úspěšných v zaměstnání, nadšeně tleská. Profesionální rozvoj a nalezení smyslu života díky magii: to je možné v Německu, kde se množí kurzy magie pro dospělé.

„Když chcete pochopit magii, nestačí naučit se několik triků, chce to rozvíjet svou osobnost, osvojit si způsob prezentace, umění mluvit a pohybovat se,“ vysvětluje agentuře AFP sedmdesátiletý Voit, zakladatel Magic Academy v Pullachu, luxusním předměstí Mnichova.

Voit, který polovinu života pracoval jako profesionální magik a instruktor, v tom spatřuje příčinu úspěchu svých kurzů u studentů, jejichž zaměstnání je náročné. Jeho kurzy navštěvovali nejrůznější lidé, od mladého stážisty po osmdesátiletého kněze. „Divili byste se, v kolika situacích může magie pomoci, ať už jde o flirt nebo o uzavření obchodu,“ říká s úsměvem.

Německo bylo po staletí fascinováno kouzelnictvím a magií. Silný zájem se zvedl v poválečných letech, kdy vyčerpané obyvatelstvo hledalo zábavu a únik před těžkou realitou. 

Nejznámější magici v Německu plní fotbalové stadiony. Sedmadvacetiletý německý iluzionista Marc Weide dokonce získal titul nejlepšího salonního magika na mistrovství světa, které se konalo loni v červenci v Jižní Koreji. Porazil soupeře, který dokázal nechat zmizet a znovu objevit deset holubic a čtyři ovce. 

Podnikatelé nemají fantazii 

Voitovy večerní kurzy umožňují získat první diplomy iluzionistů uznaných německým státem. Avšak většina studentů, kteří navštěvují týdenní kurzy po dva roky za 750 eur (téměř 19.000 Kč), od něho žádá něco víc než jen umění tahat králíky z klobouku.

Šestačtyřicetiletý podnikatel Marco Hafenrichter hledá rovnováhu v životě. Sedmašedesátiletá Marianne Hofmannová, ředitelka podniku vyrábějícího informační technologie, si zase považuje toho, co se učí o lidské psychologii a co může využít, aby získala zájem veřejnosti. Soudí, že německé podnikatelské prostředí je bez fantazie. „Možná jsme trochu víc racionální, ale měli bychom uskutečnit některé sny,“ říká.

Jednapadesátiletý Thomas Fraps má sice doktorát z fyziky, ale v době studií ho nakazil virus magie. Téměř 25 let vystupuje v tom, co označuje za nejstarší číslo magie v Německu. Připomíná, že na iluze se v době osvícenství v 18. století pohlíželo jako na nástroj k prosazování racionálního myšlení.

„Je zajímavé, že čím více se lidé učí magii, tím více demystifikují věci, které vidí a které nechápou. Dnes šéfové podniků nebo doktoři fyziky považují za úžasné, že se mohou ponořit do jiného světa,“ zdůrazňuje Fraps.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

We´re all living in Amerika

KOMENTÁŘ

Žijeme už jako v Americe. Ne tím, že u nás s jen malým časovým zpožděním mohou vyjít knihy autorů, jako je Abigail Shrierová. Ale tím, že i u nás mohou takzvaně ...

00:08
×

Podobné články