1 Kritika Facebooku

Kvůli sporu o šíření dezinformací skončil šéf bezpečnosti Facebooku

NOVÉ

Témata: , ,

Šéf bezpečnosti společnosti Facebook Alex Stamos skončil kvůli nesouhlasnému postoji v interním sporu o to, jak by sociální síť měla reagovat na šíření dezinformací a nepravd.

S odvoláním na své zdroje o tom informovaly deník The New York Times a agentura Reuters. Facebook, který v poslední době čelí otázkám kvůli možnému propagandistickému využívání sítě Rusy, růstu falešných zpráv či sporného získávání informací o uživatelích, informaci o odchodu Stamose prozatím nekomentoval.

Stamos ve společnosti prosazoval objasnění a zveřejnění ruských aktivit na facebooku, s čímž naopak nesouhlasila provozní ředitelka Sheryl Sandbergová. Stamos, jehož pravomoci byly postupně převedeny na jiné pracovníky, se proto rozhodl, že odejde. Podle The New York Times ho ale vedení přemluvilo, aby zůstal až do srpna, neboť jeho odchod by nevypadal dobře.

Deník poznamenal, že dříve měl Stamosův tým až 120 lidí, zatímco nyní ho tvoří tři lidé.

Pokud se zpráva o odchodu Stamose potvrdí, bude prvním vysoce postaveným členem společnosti, který skončí kvůli kontroverzím vyvolanými dezinformačními aktivitami.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Firma pracující pro Trumpa prý na Facebooku zneužila miliony účtů

Facebook končí s tříděním obsahu, lidem se změna nelíbila


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.