Hodnota kryptoměny Dogecoin přesáhla miliardu dolarů. Původně šlo o recesi

Kryptoměna Dogecoin na vzestupu

Hodnota kryptoměny Dogecoin přesáhla miliardu dolarů. Původně šlo o recesiNOVÉ 1
Svět

mk Echo24

Kryptoměnu Dogecoin vymyslel Jackson Parker jako recesi podle populárního internetového memu „Dogeho”, což je pes japonské rasy Shiba-Inu. Cena Dogecoinu ale díky nízké pořizovací ceně v porovnání s bitcoinem či ethereem raketově vzrostla, podle jeho tvůrce to svědčí o nafouknutosti trhu. Informuje o tom server CNBC.

Podle serveru CoinMarketCup, který sleduje proměny kurzů kryptoměn, hodnota Dogecoinu překročila v prosinci miliardu dolarů. A její hodnota se stále zvyšuje, ve středu večer to už bylo 1 432 069 241 dolarů, s kurzem 0,012705 dolaru za minci. Během prosince tak Dogecoin zaznamenal nárůst přes 400%.

Dogecoin byl vytvořen v roce 2013 a byl inspirovaný japonským psem rasy Shiba-Inu, jenž se stal populárním v roce 2010. Tvůrci ho prezentují jako virtuální měnu, která umožňuje uživatelům snadno posílat peníze online.

Kvůli raketovému vzestupu virtuální měny v posledních měsících projevil tvůrce projektu Jackson Palmer, který ale z týmu v roce 2015 odešel, obavy z nafouknutosti trhu. Pro web CoinDesk uvedl, že měna skokově stoupla na ceně, i když projekt neaktualizoval software více než 2 roky.

„Hlavním důvodem, proč cena alternativních měn tak hyperbolicky vzrůstá, je vidina levně vydělaných peněz,” uvedl pro server CNBC Dave Chapman, ředitel hongkongské společnosti Octagon Strategy, která se zabývá obchodem s komoditami a digitálními aktivy. Celková hodnota kryptoměn podle serveru CoinMarketCap přesahuje 750 miliard dolarů, z čehož přes 40% zaujímá bitcoin.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Bitcoin v roce 2017. Sklízíme to, co jsme zaseli

Izrael, Estonsko i Korea zvažují zavedení vlastní kryptoměny. Přístupem se ale liší