Salcbursko ukrývá nejrozlehlejší lyžařský areál v Rakousku

Lyžování v Salcbursku

Salcbursko ukrývá nejrozlehlejší lyžařský areál v RakouskuNOVÉ
Lyžování v Salcbursku Foto:

Foto: © Gletscherbahnen Kaprun AG / © Zell am See-Kaprun / © Altenmarkt-Zauchensee Tourismus / © Tourismusverband Saalbach Hinterglemm / © LUKASBUDIMAIER.COM / © Bryan Reinhart / © Hochkönig Tourismus GmbH

12
Cestování

Rakouské Salcbursko je rájem pro všechny, kteří si chtějí užít zimu. Čeká zde na ně hned několik moderních lyžařských středisek, která stojí za návštěvu.

Zell am See-Kaprun

Zimní dovolená v Zell am See-Kaprun v srdci Salcburska znamená stoprocentní záruku přírodního sněhu. Mezi ledovcem, dechberoucími horami a jezerem se skrývá krásné lyžařské středisko, které nabízí špičkové služby. Návštěvníci zde budou mít také příležitost vyzkoušet si vedle klasického lyžování celou řadu trendy sportů, jakými jsou například sněžnice, běžky, skitouring nebo sáně. Do tajů chůze je zase sněžnicích Vás uvede místní průvodce.

Altenmarkt-Zauchensee

Salcburská oblast Altenmarkt-Zauchensee je tou nejvýše položenou v celém Salcburském sportovním světě. Spojuje hned dvě lyžařské oblasti – první, Altenmarkt, je jako dělaná pro rodiny. Zauchensee zase nadchne všechny zdatné sportovce. Na své si tu přijdou lyžaři, snowboardisté, milovníci běžkování i turisti, kteří se cítí jistěji bez lyží na nohou a tak se mohou vydat třeba na sáňkařské dráhy, osvětlené vždy až do večera. Místní zážitkové termální lázně – Erlebnis-Therme Amadé v Altenmarktu – jsou ideální volbou pro odpočinek po aktivně stráveném dni. Zajímavostí je také stálá měřená trať u Sonnenliftu.

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn v Salcbursku je největším lyžařským areálem celého Rakouska. Se svou nabídkou aktivit a služeb, mezinárodní atraktivitou a okolní přírodou patří mezi nejoblíbenější lyžařské oblasti v celých Alpách. Lyžaři ve Skicirkusu mohou využít celých 270 kilometrů sjezdovek všech obtížností a mnoho dalších atrakcí. Zbrusu nové lanovky, osvětlená přírodní sáňkařská dráha v Saalfeldenu, možnost vyzkoušet si severské sporty nebo freeride, to vše nabízí oblast Skicirkus. Pro všechny, kdo nechtějí zůstat jen na sjezdovce, ale rádi si užijí freeride sjezdy v krásné salcburské přírodě, ve Skicirkusu připravili freeride parky, informační centra, a dokonce je zde možnost zapůjčit si vybavení včetně lavinových vyhledávačů.

Wildkogel-Arena

Salcburský rodinný region Wildkogel-Arena už získal za služby, které nabízí, řadu ocenění. Infrastruktura a služby Wildkogel-Areny uprostřed Kitzbühelských Alp dopomohly tomuto regionu k získání ocenění „rodinná lyžařská oblast 2018“ v anketě Skiarea-Awards 2017/18. V letošní sezóně kromě toho Wildkogel nabízí i novou zimní turistickou trasu, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu na světě a zábavu pro děti v nově otevřených částech Family Fun Arena a Familyparku. Ve Wildkogel-Arena nemyslí jen na lyžaře. Nadšeni budou i běžkaři. Okruhy vedou okouzlující přírodou mezi Kitzbühelskými Alpami a Národním parkem Vysoké Taury, s výhledem na „největšího Salcburčana“, kterým je Großvenediger (3666 metrů nad mořem).

Hochkönig

Do Hochkönigu se tuhle zimu vyplatí jet už kvůli nové moderní lanovce Sonnbergbahn, která bude od letošní sezóny spojovat centrum obce Maria Alm přímo s lyžařským okruhem Königstour. Právě tato panoramatická trasa zahrnuje 35 kilometrů sjezdovek s celkovým převýšením 7 500 výškových metrů. Po cestě se lze usadit do obřích dřevěných trůnů a kochat se výhledem na salcburské vrcholky. Lyžovat je tady možné na skipas, který je platný v celé oblasti Ski amadé. Region Hochkönig je navíc ráj pro milovníky dobrého jídla, oblast Hochkönig je navíc jediným certifikovaným veganským regionem v Rakousku.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Noční aktivity v největším rakouském lyžařském středisku Stubai

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.