1 Pokles prodeje piva

Němcům přestává chutnat pivo. Pivovary ho loni prodaly nejméně od znovusjednocení

NOVÉ

Témata: ,

Německé pivovary loni prodaly nejméně piva od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Odbyt piva podle něho oproti roku 2016 klesl o 2,5 procenta na 93,5 milionu hektolitrů.

Velká většina – 82,6 procenta – z tohoto množství byla určena pro domácí spotřebu. Do zemí Evropské unie se vyvezlo 9,7 milionu hektolitrů piva, což představuje meziroční pokles o 2,4 procenta, a do ostatních zemí 6,5 milionu hektolitrů, což je dokonce o 4,1 procenta méně než předloni.

Svaz pivovarů loňský pokles vysvětluje mimo jiné saturací čínského trhu, špatným počasím v létě a obecně také stárnoucí populací. Starší lidé pijí v průměru méně piva. Německé pivovary ale věří, že se letos situace zlepší. Přispět by k tomu mělo i mistrovství světa ve fotbale, díky kterému by se podle pivovaru Veltins mohlo prodat o milion hektolitrů piva více.

S klesajícím odbytem zlatavého moku německé pivovary bojují dlouhodobě. Zatímco v roce 1993 ho prodaly 112,1 milionu hektolitrů, o deset let později to bylo 105,6 milionu hektolitrů a v roce 2013 už jen 94,6 milionu hektolitrů.

Výrazně příznivější situaci zažívají pivovarníci v Česku. Předloni zde dosáhli rekordu, když jejich výstav meziročně stoupl o 1,9 procenta na 20,5 milionu hektolitrů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.