Týdeník Echo: Babiš píše dějiny, brexit bude, NATO, Bergman a brněnské mumie

Týdeník Echo

Týdeník Echo: Babiš píše dějiny, brexit bude, NATO, Bergman a brněnské mumieNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Hlavním tématem nového čísla Týdeníku Echo je druhá vláda trestně stíhaného premiéra. V článku Babiš píše dějiny vřazuje Petr Holub aktuální domácí dění do mezinárodních souvislostí. Týdeník Echo však přináší i další témata, která ovlivňují dění u nás i ve světě.

Nedávnému summitu NATO se věnuje Salon, který svolala a řídila Lenka Zlámalová: „Americký prezident Donald Trump razantně mění geopolitické poměry. Do jednoho balíčku začal spojovat tři zásadní strategická témata, o nichž bylo dosud v Americe i Evropě zvykem nejen vyjednávat, ale také přemýšlet odděleně. Obranyschopnost, obchod a energetiku. Naplno se to projevilo minulý týden na summitu Severoatlantické aliance. Trump jej odstartovat rétorickým útokem na Německo, které obvinil z toho, že se stalo kvůli závislosti v energetice ,zajatcem Ruska‘. Tři dny po skončení summitu řekl v rozhovoru pro televizi CBS, že Evropskou unii považuje kvůli tomu, jak se chová v obchodě, za nepřítele Ameriky.

Trumpův geopolitický balík přišli do Salonu Týdeníku Echo vysvětlit náměstek ministra obrany Jakub Landovský (ČSSD), který se zúčastnil summitu NATO, exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra (ODS) a Kryštof Kruliš z Asociace pro mezinárodní otázky.“

Lenka Zlámalová přispěla i článkem nazvaným Indoktrinace dětí už míří do škol, v němž varuje: „Aktivisté s úředníky proti vůli parlamentu a bez souhlasu vlády prosazují povinný multikulturalismus.“

Rozhovor s britským ekonomem Robertem Skidelským vede Daniel Kaiser a hovoří především o úskalích probíhajícího brexitu. O britské premiérce říká Skidelsky bez obalu: „Paní Mayová je velmi slabá, nemá většinu a je závislá na hlasech unionistů ze Severního Irska. Nemá ani jednotný kabinet.“ Mimochodem, současné krizi na britské politické scéně se Daniel Kaiser věnuje ještě v samostatném analytickém článku Británie na invalidním vozíku.

Sto let od narození slavného švédského filmového režiséra Ingmara Bergmana připomíná Jiří Peňás esejem Když Bůh zmlknul, Bergman to točil. A pokračuje i seriál Peňásových cestopisných črt Genius loci, aktuální díl je věnován brněnské kapucínské kryptě. Rovněž seriál o političkách první republiky dospěl ke druhému dílu, historička Dana Musilová napsala portrét Louisy Landové-Štychové.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články