Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na čtyřicet čtyři, nejvíce v historii státu

tragická bilance požárů

Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na čtyřicet čtyři, nejvíce v historii státuNOVÉ 1
Svět

Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na 44. V okolí města Paradise severně od metropole Sacramenta se našlo dalších 13 obětí, oznámil v úterý podle agentury AP šerif okresu Butte. Obětí požáru na severu Kalifornie je tedy celkem již 42, a je tak co do počtu mrtvých nejhorším v dějinách tohoto státu na západním pobřeží USA. Dvě zbylé oběti si vyžádal požár v okolí Malibu na jihu Kalifornie.

Těla třinácti obětí, o kterých informoval dnes šerif Kory Honea, se našla v ohořelých autech či jejich blízkosti nebo v troskách domů. V některých případech se podařilo najít jen zlomky kostí. Na místo tragédie dorazila pojízdná laboratoř, která je schopna provádět testy DNA.

Pátrání po dalších pohřešovaných pokračuje. Podle šerifa Honey se dál pohřešují dvě stovky lidí.

Požár ve městě Paradise, které má 27.000 obyvatel, vypukl minulý čtvrtek a zničil přes 7.100 budov. Obyvatelka města Betsy Ann Cowleyová agentuře AP řekla, že dostala od společnosti Pacific Gas & Electric (PG&E) před vypuknutím požáru e-mail, ve kterém jí energetická firma žádala o přístup na její pozemek, neboť na něm její elektrické vedení jiskří. Podle agentury Reuters PG&E potvrdila, že ve čtvrtek skutečně zaznamenala problémy v oblasti, kde později vypukl požár.

Proti požárům v Kalifornii nadále bojuje více než 8000 federálních, státních a místních hasičů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump viní z požárů v Kalifornii lesní správu. Zkrátím jim federální prostředky, hrozí

Oheň vyhnal i Miley Cyrus či Neila Younga. V Kalifornii pokračují nejhorší požáry v historii