1 Týdeník Echo

Týdeník Echo: Růžová lobby, dluhová past a obrněnce za 53 miliard

NOVÉ

Hlavním tématem nového čísla Týdeníku Echo je návrh zákona, který se bude 14. listopadu projednávat Poslanecké sněmovně. Daniel Kaiser svůj článek nazval Jak si růžová lobby ochočila české politiky.

Co mimo jiné píše ve svém textu Daniel Kaiser: „Podstata návrhu je jednoduchá: manželství, které občanský zákoník definuje jako svazek muže a ženy, předefinovat na svazek dvou osob. Této jednoduché změně připisuje lobby homosexuálních aktivistů zásadní význam. Odvíjejí se od ní praktické vymoženosti, které registrované partnerství nedává, jako je možnost dědit nebo získávat zdravotní informace, ale i tak zásadní věci, jako jsou adopce dětí do homosexuálních párů. Pokud jde o šanci na přijetí této převratné změny, odhady se různí. Zastánci zákona se snaží krotit svůj optimismus. Odhad hlavní předkladatelky, poslankyně ANO Radky Maxové, je, že norma ,těsně projde‘.“

K zákonu a důsledkům jeho eventuálního přijetí se věnuje i celý úvodník šéfredaktora Dalibora Balšínka.

Největšímu nákupu, jaký kdy učinila česká armáda, se věnuje zevrubná analýza Lukáše Visingra pod názvem Nová bojová vozidla pěchoty. Začíná slovy: „Experti i fanoušci vědí, že definitivní rozhodnutí se blíží. Objevují se příspěvky v odborných i zpravodajských médiích, záplava reklam a prezentací, zaručené zprávy i spekulace. Hodně se toho ukázalo a povědělo na letošních Dnech NATO v Ostravě, kde byly vystaveny exempláře všech čtyř hlavních účastníků. Řeč je o výběru nových pásových obrněnců pro Armádu ČR za částku 53 miliard korun. Pořízení 210 vozidel v sedmi verzích se tím stává největší vojenskou zakázkou pro ozbrojené síly samostatné České republiky.“

O tom, jak se dostal mezi světovou špičku, hovoří v rozhovoru s Jindřichem Göthem violoncellista Peter Jarůšek, člen experty oceňovaného souboru Pavel Haas Quartet, nositele už šesti prestižních cen Gramophone Award. 

A pod expresivním titulkem Lidé uvázli v grandiózních prasárnách se odehrává Salon Týdeníku Echo, debata, do něhož Lenka Zlámalová pozvala čtyři hosty, s nimiž probírá, jaké jsou možnosti pomoci velkému množství lidí (jejich počet se odhaduje na 760 tisíc), kteří u nás uvázli v pasti dluhů.  

 

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Digitální Týdeník Echo + komentáře Echo24.cz

od 199 Kč

Získejte plnou verzi jedinečných komentářů, esejí, exkluzivní analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi a další klíčové texty Echo24.cz

Více info

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.