Týdeník Echo: Růžová lobby, dluhová past a obrněnce za 53 miliard

Týdeník Echo: Růžová lobby, dluhová past a obrněnce za 53 miliardNOVÉ
Týdeník Echo Foto:

FOTO: Echo24

Domov

Týdeník Echo

Týdeník ECHO

Hlavním tématem nového čísla Týdeníku Echo je návrh zákona, který se bude 14. listopadu projednávat Poslanecké sněmovně. Daniel Kaiser svůj článek nazval Jak si růžová lobby ochočila české politiky.

Co mimo jiné píše ve svém textu Daniel Kaiser: „Podstata návrhu je jednoduchá: manželství, které občanský zákoník definuje jako svazek muže a ženy, předefinovat na svazek dvou osob. Této jednoduché změně připisuje lobby homosexuálních aktivistů zásadní význam. Odvíjejí se od ní praktické vymoženosti, které registrované partnerství nedává, jako je možnost dědit nebo získávat zdravotní informace, ale i tak zásadní věci, jako jsou adopce dětí do homosexuálních párů. Pokud jde o šanci na přijetí této převratné změny, odhady se různí. Zastánci zákona se snaží krotit svůj optimismus. Odhad hlavní předkladatelky, poslankyně ANO Radky Maxové, je, že norma ,těsně projde‘.“

K zákonu a důsledkům jeho eventuálního přijetí se věnuje i celý úvodník šéfredaktora Dalibora Balšínka.

Největšímu nákupu, jaký kdy učinila česká armáda, se věnuje zevrubná analýza Lukáše Visingra pod názvem Nová bojová vozidla pěchoty. Začíná slovy: „Experti i fanoušci vědí, že definitivní rozhodnutí se blíží. Objevují se příspěvky v odborných i zpravodajských médiích, záplava reklam a prezentací, zaručené zprávy i spekulace. Hodně se toho ukázalo a povědělo na letošních Dnech NATO v Ostravě, kde byly vystaveny exempláře všech čtyř hlavních účastníků. Řeč je o výběru nových pásových obrněnců pro Armádu ČR za částku 53 miliard korun. Pořízení 210 vozidel v sedmi verzích se tím stává největší vojenskou zakázkou pro ozbrojené síly samostatné České republiky.“

O tom, jak se dostal mezi světovou špičku, hovoří v rozhovoru s Jindřichem Göthem violoncellista Peter Jarůšek, člen experty oceňovaného souboru Pavel Haas Quartet, nositele už šesti prestižních cen Gramophone Award. 

A pod expresivním titulkem Lidé uvázli v grandiózních prasárnách se odehrává Salon Týdeníku Echo, debata, do něhož Lenka Zlámalová pozvala čtyři hosty, s nimiž probírá, jaké jsou možnosti pomoci velkému množství lidí (jejich počet se odhaduje na 760 tisíc), kteří u nás uvázli v pasti dluhů.