VIDEO: Hromadá orientální pranice v Berlíně. Pustily se do sebe desítky fanoušků dvou youtuberů

VIDEO: Hromadá orientální pranice v Berlíně. Pustily se do sebe desítky fanoušků dvou youtuberůNOVÉ
Svět

znesváření Youtubeři

Echo24

V centru Berlína se popraly desítky fanoušků dvou soupeřících youtuberů, kteří se na internetu zahrnovali nadávkami. Policie musela nasadit obušky a slzný plyn, při zákroku zajistila také dva nože. Incident se odehrál ve čtvrtek na Alexandrově náměstí, kde se ve čtvrtek večer shromáždilo asi 400 většinou mladých lidí, z nichž 50 se brzy nato zapojilo do hromadné bitky. Přivolaná policejní hlídka se neúspěšně pokusila shromážděné uklidnit a násilníky od sebe oddělit.

Vzhledem k početní převaze davu musela požádat o posily a na místě krátce poté zasahovalo až 100 policistů.

Příčinou násilí byl spor dvou vlivných youtuberů, z nichž první si říká ThatsBekir, pochází ze Stuttgartu a má více než 260.000 odběratelů. Byl to on, kdo vyzval své stoupence k akci v Berlíně. Druhý, který má podporovatelů jen 14.000, vystupuje pod jménem Bahr Al Amood a svého rivala předem varoval, aby se neopovažoval vstoupit na půdu hlavního města. Na sociálních sítích se oba v poslední době častovali těmi nejhrubšími urážkami.

Al Amood pochází z velké arabské rodiny usazené v Berlíně, jejíž členové, často s kriminální minulostí, tvořili část davu na Alexandrově náměstí. Podle očitých svědků vypukla bitka v okamžiku, kdy Al Amood adresoval několik nadávek Bekirovi a jeho rodině. Ten odpověděl úderem pěsti, aby "bránil čest" své rodiny.

Německá policie uvedla, že tento incident je součástí širšího trendu. "V rapperské scéně a čím dál více i mezi influencery (lidmi vytvářejícími vliv svým postavením) vidíme, že s vlivem zacházejí velice lehkovážně. Zřejmě se stává módou, že zcela vědomě vytvářejí konfliktní situace, aby vygenerovali více sledujících, odběratelů a kliků," uvedl dnes německému listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předák policejních odborů Norbert Cioma.

V rapu je běžné, že se úspěšné postavy stávají terčem posměchu či nadávek svých žánrových kolegů. Nejinak tomu bylo i v tomto případě - Al Amood se v jednom ze svých videí pustil do Bekira a vysmál se jeho nové rappové skladbě. Bekir se bránil a vznikl velký internetový spor umocněný obrovským počtem fanoušků obou rivalů, který ve čtvrtek vyvrcholil násilím na Alexandrově náměstí.

Čtěte také: Zmařený masakr. V Německu zatkli 10 salafistů, kteří chtěli postřílet co nejvíc „nevěřících“

Rodiče zuří. Kvůli nespravedlivé rodičovské se podepisují petice. Jsou důchodci důležitější než děti?

Související články