Paroubek vysvětloval miliony v trezoru a jejich zmizení. Nepřímo obvinil manželku

Nejasné peníze

Paroubek vysvětloval miliony v trezoru a jejich zmizení. Nepřímo obvinil manželkuNOVÉ
Petra a Jiří Paroubkovi Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

Echo24

Bývalý premiér Jiří Paroubek  musí vysvětlovat, kde se vzalo 3,5 milionu korun v amerických dolarech v jeho bankovním sejfu a vlastně i jejich zmizením. Bývalý předseda ČSSD na čtvrteční tiskové konferenci sdělil, že peníze byly půjčkou od podnikatele Petra Michka, se kterým plánoval investovat na burze. Zároveň nyní řekl, že peníze zmizely s jeho půldruhým milionem korun z bankovního sejfu, do kterého měl přístup pouze on a jeho manželka Petra, se kterou se rozvádí. Trestní oznámení na ní ale podávat nehodlá a dluh si u podnikatele chce odpracovat.

„Všechny peníze byly v bankovním sejfu, všechny operace byly podle zákona,“ prohlásil Paroubek. Peníze chtěl investovat do nákupu certifikátů a akcií na burze. Pochybnosti kolem celé operace, k nimž svými výroky přispěla jeho manželka, pokládá za kampaň proti jeho zvolení senátorem za Ostravsko.

Paroubek uvedl, že ví, kdo vzal peníze z jeho sejfu, kde prý z pěti milionů zbylo pouze 50 korun. „Buď jsem to vzal já, nebo to vzala moje budoucí bývalá žena. Duch svatý to asi nebyl,“ uvedl Paroubek. Pro případ eventuálního trestního řízení je prý zajištěno bankovní video. Paroubková podle svého manžela i svého právníka Andreje Lokajíčka tvrdí, že o ničem neví.

Michek uvedl, že peníze Paroubkovi postupně poskytl ve druhé polovině roku 2016 na základě dohody, kterou učinili na společné letní dovolené v řecké Ithace. Peníze prý vybíral ze svých účtů a měnil je na dolary ve směnárnách při výhodném kurzu. „Obchod jsme domlouvali v létě 2016, Petra Paroubková o této transakci věděla,“ řekl Michek, který kandiduje do Senátu na Prostějovsku.

S investicemi prý chtěl Paroubek začít loni na jaře, až by suma dosáhla hodnoty čtyř milionů korun. Hotovost chtěl převést na svůj dolarový účet u UniCredit Bank. Únorový odchod jeho manželky ze společné domácnosti prý ale plány změnil.

„Před Vánocemi roku 2016 jsem podepsal směnku, že si půjčuji 3,5 milionu korun a v březnu jsme chtěl zainvestovat čtyři miliony korun. Peníze, které zmizely, považuju za svůj závazek a budu mu je vracet,“ uvedl Paroubek. Podotkl, že Michek díky jeho poradenství už letos vydělal 1,1 milionu korun.

Petra Paroubková nedávno v rozhovoru pro TV Seznam uvedla, že Paroubek dostával milionové částky, které nechodily přes bankovní účet. Tvrzením Paroubkové se zabývá policie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Paroubek měl v sejfu 3,5 milionu korun. Prý půjčku na podnikání, kterou už nemusí vracet

Miliony jsem domů nenosil. Ať předloží důkazy, vyzývá Paroubek svoji ženu