Kampaň na památku Horákové a dalších obětí komunismu vrcholí na Kampě

Vzpomínka na oběti komunismu

Kampaň na památku Horákové a dalších obětí komunismu vrcholí na KampěNOVÉ
Milada Horáková Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Cassius Chaerea – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22735876

1
Domov
Sdílet:

Památku popravené političky Milady Horákové a dalších obětí komunismu připomíná týdenní kampaň, která vyvrcholí večerním happeningem v úterý na pražské Kampě. ČTK o tom v pondělí informoval zakladatel platformy Petr Marek. Platforma Bez komunistů.cz celou kampaň odstartovala již v minulém týdnu. 

Do kampaně se lidé mohou zapojit nošením pamětní stužky – konopného provázku jako symbolu oprátky, který je obtočen trikolorou. Budou ji rozdávat dobrovolníci, lidé si ji ale budou moci vyrobit i sami a nosit ji zejména 27. června – v den 67. výročí popravy Horákové.

Happening se koná v Museu Kampa a na přilehlé náplavce pod názvem „Světla pro památku Milady Horákové a všech obětí komunismu“. „Svíčky ve 21 hodin vzplanou na ostrově Kampa a při břehu Vltavy, v rámci facebookové události se připojí lidé na mnoha dalších místech, v Česku a také ve světě, například ve Washingtonu,“ uvedl Marek.

Kampaň s názvem Jdu s hlavou vztyčenou odkazuje na slova Horákové v dopise napsaném v den její popravy – 27. června 1950. Poslankyně Horáková, oběť justiční vraždy, byla popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu. Byla jedinou českou ženou popravenou při politických procesech v 50. letech. Kvůli své neústupnosti během svého soudního jednání se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Po komunistickém převratu. Češi a Poláci v exilu spolupracovali až do vítězného konce

Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady Horákové

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články