Kultovní „plavkové“ vydání Sports Illustrated vyšlo poprvé vstříc burkinám. Tváří se stala Somálka

Kultovní „plavkové“ vydání Sports Illustrated vyšlo poprvé vstříc burkinám. Tváří se stala SomálkaNOVÉ
Svět

Premiéra v burkinách

mm Echo24

Muslimské ženy v burkinách na stránkách módních časopisů již nejsou žádnou výjimkou. Nyní se však k uveřejnění zahalené modelky rozhodl také kultovní fotografický sportovní magazín Sports Illustrated, když se jednou z tváří jeho tradičního „plavkového“ vydání stala Halima Aden, americká modelka somálského původu. V sérii snímků zde pózuje v hidžábu a pestrobarevném outfitu právě v podobě burkin.

Pro Halimu Aden se přitom nejednalo o žádnou premiéru. Minulý rok byla první modelkou představující novou kolekci barevných hidžábů na stránkách populárního módního časopisu Vogue. O dva roky dříve se zase stala první plnohodnotnou muslimskou účastnicí v soutěži krásy v americké Minnesotě. 

 

 

Modelka věří, že „mladé dívky a ženy, které nosí hidžáb, by měly mít své místo v každém odvětví. „Vidíme političky, byznysmenky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, které zdobí hidžáb, a to jsou dobré zprávy, které je třeba šířit,“ uvedla Aden. Magazín se podle vlastních slov snaží šířit poselství, že všechny ženy jsou „pilotkami“ své krásy, ať již nosí jakékoliv plavky.  

Čtěte také: Škola nakoupila desítky burkin. Chce zvýšit účast na hodinách plavání

Příloha Sports Illustrated Swimsuit Issue vychází v kultovním magazínu od roku 1964 jednou ročně. Na jeho obálce se tradičně objevuje některá z krásek s pozadím exotické lokality, typicky mořské pláže. Čtenáři se zde mohli setkat například s tvářemi supermodelek jako jsou Cindy Crawford, Naomi Campbell, či Heidi Klum. V roce 2003 pak titulní stranu zdobila i česká modelka Petra Němcová. 

 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články