1 Smrt za pašování drog

Za pašování čtyř kilogramů drog dostal Francouz v Indonésii trest smrti

, NOVÉ

Témata: , ,

Francouz Félix Dorfin byl v pondělí za pašování drog v Indonésii odsouzen k trestu smrti, uvedla agentura AFP. Indonéské úřady ho zadržely v září se čtyřmi kilogramy narkotik.

Agentura AFP označila verdikt za překvapivý, protože prokuratura pro Dorfina požadovala 20 let vězení a pokutu deset miliard indonéských rupií (v přepočtu 16 milionů korun). Soudce vzal v úvahu přitěžující okolnosti jako množství převážených nelegálních látek a fakt, že Dorfin byl součástí drogového gangu. Dorfinův obhájce nicméně popřel tvrzení, že by pětatřicetiletý Francouz fungoval jako „poslíček“, který drogy přes hranice převáží často. Proti verdiktu se má v úmyslu odvolat.

Dorfina zatkla místní policie na letišti na indonéském ostrově Lombok východně od Bali. Do země přicestoval ze Singapuru. V kufru s dvojitým dnem měl čtyři kilogramy drog, včetně kokainu, extáze a amfetaminů.

Od září minulého roku byl Francouz ve vazbě, v lednu z vězení utekl. Policie ho dopadla o jedenáct dní později, schovával se v lese na severu ostrova. S útěkem mu pomohla policistka, které nabídl v přepočtu přes 23 000 korun. Výměnou mu zařídila telefon a deku. Policisty, kteří ho našli, se Dorfin také pokusil podplatit, ale neúspěšně.

Indonésie má jedny z nejtvrdších protidrogových zákonů, včetně možného trestu smrti. V roce 2015 země popravila dva Australany, vůdce skupiny pašující heroin. Poslední trest smrti vykonala země v roce 2016, za obchodování s omamnými látkami byli popravčí četou zastřeleni čtyři muži.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.