1 konec videadmirála

Americký viceadmirál byl po nehodách torpédoborců sesazen

NOVÉ

Témata: ,

Velitel americké sedmé flotily viceadmirál Joseph Aucoin byl zbaven funkce. Oznámilo to dnes americké námořnictvo s tím, že armáda ztratila důvěru v jeho velitelské schopnosti. Sesazení velitele Aucoina přišlo po dvou smrtelných nehodách amerických válečných plavidel v Tichomoří, uvedla agentura AP.

Nejnovější nehodou byla pondělní srážka amerického torpédoborce John McCain, který se u Singapuru střetl s ropným tankerem. Od nehody se pohřešovalo deset námořníků. V úterý Spojené státy uvedly, že uvnitř torpédoborce našli potápěči těla několika příslušníků amerického námořnictva. Nejméně tři z deseti pohřešovaných již identifikovali jejich příbuzní.

V červnu zahynulo sedm amerických námořníků, když se v japonských vodách srazil torpédoborec Fitzgerald s nákladní lodí plující pod filipínskou vlajkou.

Velitel tichomořské flotily admirál Scott Swift oznámil, že viceadmirál Joseph Aucoin byl dnes zbaven velení a že ho ve funkci s okamžitou platností nahradí kontradmirál Phil Sawyer.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Torpédoborec John McCain, který má ve výzbroji 90 dálkově naváděných střel, byl podle vyjádření amerického námořnictva na rutinní cestě do přístavu. V pondělí časně ráno se srazil s tankerem Alnic MC dlouhým 183 metrů, který plul pod liberijskou vlajkou.

Při střetu byl proražen trup amerického torpédoborce a byla zaplavena část lodi, kde je strojovna, komunikační místnost a kde spí posádka. Pět amerických námořníků utrpělo při kolizi zranění.

Čtěte také: Americký torpédoborec se srazil s filipínskou lodí, sedm pohřešovaných


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.