Australský džihádista vyfotil sedmiletého syna, jak drží hlavu vojáka

Zvěrstva islamistů

Australský džihádista vyfotil sedmiletého syna, jak drží hlavu vojákaNOVÉ
Syn Khaleda Sharroufa třímající hlavu zabitého vojáka Foto: twitter.com
2
Svět
Oliver Jahn
Sdílet:

Krutost džihádistů bojujících na straně Islámského státu nezná mezí. Vedle masakrů v Iráku se o pozornost hlásí i bojovníci z této teroristické organizace operující na území Sýrie. Radikální islamista Khaled Sharrouf původem z Austrálie zašel až tak daleko, že na svém twitteru zveřejnil fotku svého sedmiletého syna, který nedaleko syrské Rakky drží hlavu mrtvého vojáka, informuje AFP.

Nevidět druhou půlku této fotografie, mysleli byste si, že jde o obyčejnou fotku dítěte z dovolené. To, co ale chlapec třímá v rukou a je na většině obrázků rozmazané, šokuje i otrlé jedince. Sedmiletý hoch z australského Sydney na něm drží useknutou hlavu mrtvého syrského vojáka.

Tento výjev byl přidán Australanem Khaledem Sharroufem na svůj twitter s popiskem „To je můj chlapec!“. Jeho syn oblečený jako každý jiný svého věku se na něm snaží oběma rukama udržet nahoře hlavu zemřelého za vlasy a zachovává při tom statečný až spokojený výraz. Fotografie byla pořízena nedaleko města Rakka na severu Sýrie.

Odsouzený terorista

Sharrouf je v Austrálii jedním z nejhledanějších teroristů, byl odsouzen za plánování útoku na metropoli Sydney. Po strávení čtyř let za mřížemi byl propuštěn na svobodu, následně ze země uprchl na pas svého bratra a v současnosti bojuje jakou člen Islámského státu proti vládním silám v Sýrii. Do země s sebou přivezl i své tři malé syny.

Čtěte také: FOTO: Islamisté pokračují ve zvěrstvech. Hromadné vraždy v Sýrii

Kromě této hrůzné fotografie zveřejnil Sharrouf ještě další, na které se všemi svými syny pózuje v maskáčích se zbraněmi a vlajkou Islámského státu. Tento odsouzený terorista je v současnosti hledán za zločiny v Sýrii, ale i v Iráku, kde se měl mimo jiné dopustit popravy iráckého činitele v poušti nedaleko Mosulu.

Austrálie už na Sharroufa vydala zatykač. Jejich úřady podle AFP ví o zhruba 150 Australanech, kteří za Islámský stát bojují v Iráku a Sýrii. K případu se vyjádřil i australský premiér Tony Abbott. V rozhovoru pro australské rádio ABC řekl, že je to důkaz toho, jak barbarští mohou sunnitští teroristé z IS být.

„Je to armáda, která chce založit teroristický stát, teroristický národ.“

„Musíme si uvědomit, že Islámský stát, jak si teď říkají, není jen teroristická skupina, je to teroristická armáda, která chce založit ne pouze teroristickou enklávu, ale přímo teroristický stát, teroristický národ,“ řekl Abbott podle AFP. „To s sebou nese mimořádné problémy, ne pouze pro obyvatele Středního východu, ale pro celý svět. A vidíme stále víc a víc důkazů o tom, jak barbarská tato entita může být.“

Ministr obrany David Johnston taktéž pro australské ABC uvedl, že se fotografií cítil pobouřen, a že způsobila „otřesné překroucení islámu“. „Jsem velmi naštvaný, tento případ úplně překrucuje náš pohled na muslimy,“ řekl Johnston. „Od tohoto se distancuji – byl to čin blázna.“

Premiér Abbott dále uvedl, že je Austrálie připravena se podílet na amerických humanitárních misích v Iráku a může poskytnout dva letouny pro jakékoli letecké mise. Mezi tím útočily americké stíhačky a drony na pozice Islámského státu na severu Iráku v souladu s plánem vyčistit Irák od expanze islámských radikálů.

Sdílet:

Hlavní zprávy