Finanční skupina Roklen přichází s revolučním nástrojem pro směnu deviz

Nový produkt RoklenFx

Finanční skupina Roklen přichází s revolučním nástrojem pro směnu devizNOVÉ 3
Ekonomika
Sdílet:

Finanční skupina Roklen, která provozuje ekonomický magazín Roklen24.cz a fintech platformu Roklen360, se pouští do nového segmentu a spouští revoluční nástroj pro devizovou směnu a zahraniční platby s názvem RoklenFx. Její hlavní výhodou by měl být bezpoplatkový systém, který funguje pouze s fixní 0,08% marží z každé směny.

Online platforma RoklenFx umožňuje firmám i jednotlivcům provádět měnové konverze mezi 30 světovými měnami a mezinárodní platby do více než 200 zemí světa. RoklenFx nabízí zdarma příchozí platby a jednu odchozí platbu ke každé směně. Zůstatky na multiměnovém klientském účtu, který je rovněž veden zdarma, jsou aktuálně úročeny sazbou 0,2 % p.a.

Revoluční je na celém systému především pevná maximální kurzová marže 0,08 %. Roklen si podle svých slov zakládá na transparentní obchodní politice a chce všem klientům měřit stejným metrem. „Takto férový přístup nikde nenajdete. My jsme jediní. Za jedno vyměněné euro náš klient zaplatí pouze o zhruba 2 haléře více, než je aktuální nejlepší kurz na devizovém trhu,“ říká Radim Krejčí, obchodní ředitel skupiny Roklen.

Vedle jasné kurzové marže je důležité rovněž reálné zobrazení kurzů, tedy skutečných podmínek, které v daný okamžik na devizovém trhu panují. RoklenFx nepoužívá žádné vypisované kurzovní lístky, klient v aplikaci RoklenFx v okamžiku realizace směny vždy vidí aktualizovaný středový kurz na mezibankovním trhu, kurz nabídnutý RoklenFx i kurzovou marži.

Některé banky si do devizových kurzů, kterými přepočítávají platby kartou v zahraničí, započítávají vyšší „přirážku“ než v minulosti, napsal v minulém týdnu server Aktuálně.cz (více zde). Na klientech si tak kompenzují pokles příjmů z mezibankovních poplatků od obchodníků, které loni výrazně omezilo nařízení Evropské unie. Například největší česká banka Česká spořitelna dnes přepočítává eurové transakce klientů kurzem, který je dokonce o 2,45 % odlišný od skutečného kurzu na trhu (měřeno středovým kurzem fixingu ČNB), napsal server Aktuálně.cz. Místo kurzu 27,02 Kč za euro u Roklenu tak klienti Spořitelny získávají jedno euro za 27,68 korun. „A podle našich informací nejde jen o transakce platebními kartami v zahraničí. Stejný kurzovní lístek aplikují české banky i při menších devizových transakcích. Větší devizové obchody se banky snaží ošetřit prostřednictvím individuálních kurzů. Na ty ale dosáhnou jen větší firmy a ani tak nemají zaručeno, že nabídka bude transparentní a výhodná,“ říká Radim Krejčí.

Jediným omezením celého systému je limit v podobě 1000 eur, tedy asi 27 tisíc korun, což je minimum, které lze v rámci online platformy v tuto chvíli směnit. Přestože je záměrem Roklenu toto minimum ještě v letošním roce snížit, je zřejmé, že společnost cílí především na podnikatele, startupy a větší společnosti.

Srovnání ceníků bankovních produktů naleznete v galerii článku.

Za skupinou Roklen stojí bývalí manažeři investiční banky Patria v čele s bývalým generálním ředitelem Patrie Janem Klenorem, který je rovněž investorem Echo Media.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články