Novinář nahlásil stránku IvČRN. Pak se objevil na gay seznamce

POMSTA ZA NAHLÁŠENOU STRÁNKU?

Novinář nahlásil stránku IvČRN. Pak se objevil na gay seznamceNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Reprofoto: Facebook/Ivčrn
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Smazání facebookové stránky iniciativy Islám v České republice nechceme (IvČRN) má další dohru. Novinář Pavel Pečínka, který byl jedním z těch, kdo kontroverzní stránku na Facebooku nahlásili, si totiž stěžuje, že mu odpůrci islámu ‚za trest‘ zřídili profil na seznamce pro homosexuály. Rovněž měli jeho jménem požádat o úvěr. Iniciativa IvČRN to ale odmítá.

„Na odvety v podobě zavirovaných mailů, telefonátů a SMS a jiných nástrah jsem za osm let zvyklý, jako bývalý šéfredaktor romských novin Romano hangos jsem jich dostával dost. Nové a humorné ovšem bylo nyní to, že mě antiislamisti přihlásili na pár gay seznamek a požádali mým jménem o úvěr nějaké finanční instituce,“ řekl Pečínka deníku Právo.

Novinář, který píše pro server Britské listy, neupřesnil, proč by odpůrci islámu něco takového dělali. Zřejmě to ale mělo souviset s tím, že Pečínka byl jedním z mnoha lidí, kteří stránku IvČRN nahlásili společnosti Facebook jako závadnou. Na základě těchto stížností pak byla stránka s více než 163 tisíci facebookových příznivců tento týden smazána.

Pečínka zároveň uvedl, že mu vadí způsob, jakým se iniciativa IvČRN vymezuje proti islámu, kdy v některých případech nerozlišuje mezi radikálními islamisty a obyčejnými muslimy. „Tím odpuzuje a proti Evropě poštvává většinu normálních muslimů. Ty je potřeba naopak získat a udržet jako spojence,“ řekl Právu.

V souvislosti se smazáním stránky uvedl, že je podle něj nutné „testovat a zpětně vyhodnocovat různé způsoby jejich oslabení“. Jedním dechem ale dodal, že po úplném zákazu iniciativy nevolá, protože se jedná o součást „demokracie a občanské společnosti.“

‚O panu Pečínkovi jsme až do dneška neslyšeli‘

Samotná iniciativa IvČRN se proti Pečínkovým slovům ostře ohradila. „O panu Pečínkovi jsme do dnešního dne neslyšeli, je jen jedním z mnoha tisíců lidí, kteří šikanují svobodu slova nahlašováním stránek názorových oponentů. Nemohli jsme jeho aktivity tedy nikterak komentovat ani o nich informovat,“ řekl serveru ECHO24.cz mluvčí iniciativy IvČRN Artur Fišer. Dodal, že podle iniciativy se novinář Pečínka jen snaží zviditelnit.

Určitý rozruch ale vzbudila i Pačínkova zmínka o „oslabení“ iniciativ jako je IvČRN. Odpůrci islámu totiž upozorňují, že po smazání jejich facebookové stránky značně narostl počet přihlášek do přidruženého Bloku proti islámu (BPI), který spolupracuje s parlamentní stranou Úsvit – Národní koalice a jehož představitelé by se měli účastnit i nadcházejících krajských voleb.

„Po smazání facebookové stránky jsme zaznamenali raketový nárůst nových přihlášek do BPI. V prvních dvou dnech po smazání stránky jsme přijali tolik přihlášek jako předtím za půl roku. Další přihlášky navíc chodí na naše krajská sdružení, takže se možná brzy přehoupneme přes 2000 členů,“ řekl serveru ECHO24.cz mluvčí Bloku proti islámu David Štěpán. Zároveň upozornil, že neustále přibývají nové „lajky“ na záložní stránku Islám v ČR nechceme a na facebookovou stránku Bloku proti islámu.

Čtěte také: Soud s Konvičkou? Extremistům může i pomoci

Po antiislamistech čelí útoku i Konvička. Facebook mu bloknul profil

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články