1 BYL PSYCHICKY NEMOCNÝ?

Drama na úřadě v Německu: Útočník pobodal dva lidi, pak se zabarikádoval

, NOVÉ

Témata: , , ,

Útočník v pondělí na krajském úřadě na západě Německa zranil nožem dva zaměstnance a pak se na několik hodin zabarikádoval v kancelářích, večer se policii vzdal. V tiskovém prohlášení to oznámila policie, motiv činu nesdělila. Totožnost 27letého násilníka upřesněna nebyla, podle agentury DPA ho ale policie vedla v evidenci.

Incident se odehrál v Güterslohu nedaleko Bielefeldu ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Jeden ze zraněných pracovníků úřadu utrpěl velmi vážná zranění, kvůli kterým se musel podrobit operaci, nyní je mimo ohrožení života. Druhý napadený byl rovněž hospitalizován.

Policie po činu okolí uzavřela, na místo byla přivolána i zvláštní zásahová jednotka. Útočník se po zhruba čtyřech hodinách vzdal a nechal se bez odporu zadržet.

Atmosféra v Německu je napjatá. O víkendu policie uzavřela veliké nákupní středisko v Essenu a jeden nejmenovaný klub kvůli vážné hrozbě islamistického teroristického útoku. Byly zatčeny dvě osoby, ale dnes policie podle serveru Focus přiznala, že zadržela nepravé osoby, a dále uvedla že situaci nezvládá.

Čtěte také: Německo a Nizozemsko prý Ankaře slíbily, že EU přijme čtvrt milionu běženců

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.