Kampaň #metoo: Pokrytectví a účtování se sexuální revolucí

Malé absurdity velkého honu

Kampaň #metoo: Pokrytectví a účtování se sexuální revolucíTýdeník Echo 1
Svět
Lucie Sulovská
Sdílet:

V Česku se dosud nikdo nerozpomenul na obtěžování některou osobností veřejného života, na Slovensku jsou dál. Do sítě #metoo se vpletl novinář .týždňa a matador z dob mečiarismu Eugen Korda. Po novinářském večírku Denníku N měl pronést nevhodnou poznámku ke krátké sukni neznámé ženy.

Na sociální síti to napsal Rado Ondřejíček, marketér a autor Cynické obludy, internetového humoristického projektu, který těmi nejcyničtějšími způsoby zesměšňuje to, co se zesměšňovat smí, například křesťanství. Podobně Ondřejíček přistoupil k incidentu s Kordou – nenapomenul ho, ženy se nezastal, ale vyrobil o tom status na Facebook.

O Kordovi rozhodně svědčí, že ho lidé z branže neomylně poznali, přestože Ondřejíček nejprve nejmenoval. K tomu už je potřeba dlouho budované pověsti starého prasáka. Kordovy kolegyně z redakce připustily, že i na ně má občas nemístné řeči. Ondřejíček, který jinak ženy častuje výrazy jako „stará, blbá, tlustá kráva“ a tvrdí, že jeho metahumor je vždy nad osobní integritou oběti, ale spustil nářek a obvinil slovenskou novinářskou scénu z pokrytectví, protože se od Kordy dostatečně nedistancovala a nevypudila ho s patřičnou razancí ze svého středu.

Kdo je tu ale pokrytec? Ilustrativní je, že o Kordově svérázném přístupu k ženám všichni léta věděli, a to včetně Ondřejíčka. Jedni to považovali za svojský projev starého lišáka a dnes Kordu obhajují, protože se „zase až tolik nestalo“. Ale ti druzí, dnes pohoršení a volající po přísném potrestání, jako jeden muž mlčeli a přihlíželi, když se ženám děla – dle jejich měřítek – taková příkoří. První postoj je možná špatný, ale konsekventní. Druhý je pokrytecký.

Celý text si můžete přečíst na EchoPrime a v Týdeníku Echo.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články