Mindpax vytváří revoluci v psychiatrii. Pomoci má Fundlift

Crowdfunding

Mindpax vytváří revoluci v psychiatrii. Pomoci má FundliftNOVÉ 1
Ekonomika

Technologie Mindpax přináší analytické řešení predikce relapsů u psychiatrických diagnóz. Pomocí technologického náramku a sofistikované analýzy dat sleduje fyzickou aktivitu nebo spánek pacientů a podle toho předpovídá, jestli u nositele opětovně propukne nemoc. Mindpax nyní na investiční platformě Fundlift poptává 3,5 milionu korun prostřednictvím emise konvertibilních dluhopisů.

Mindpax cílí na medicínské odvětví zabývající se psychickými onemocněními, kterými trpí sedm procent světové populace. Za společností již v tuto chvíli stojí silný akcionář v podobě Redwood Capital.

Prostřednictvím zpracování signálů Mindpax predikuje blížící se relapsy (mánie nebo deprese), které vedou k hospitalizaci a umožní tak ošetřujícímu lékaři upravit léčbu a hospitalizaci zabránit. Hospitalizace pacientů s bipolární afektivní poruchou je totiž nejtěžší fází nemoci pro pacienty a zároveň významně nákladnou pro poskytovatele zdravotní péče. Technologie může být také využívána pro jiné diagnózy, u kterých je možný monitoring změn v kvalitě spánku a fyzické aktivity. Projekt zvítězil v regionálním švýcarské soutěže kole Seedstars, umístil se v Top 10 Vodafone Nápad roku 2017, vystupoval na Startup World Cup 2017 v Praze.

„Mindpax je originální projekt, který disponuje významným technologickým know-how a odbornou expertízou. Pomocí technologického náramku sleduje fyzickou aktivitu nebo spánek pacientů a předpovídá, jestli u nositele opětovně propukne nemoc a umožní tak ošetřujícímu lékaři upravit léčbu a hospitalizaci zabránit. Projekt má globální ambici a jsme rádi, že ho můžeme podpořit ve financování evropského patentu a dalších záměrů pro urychlení jeho růstu,“ uvedl ředitel Fundliftu Radek Musil.

„Máme za sebou silného akcionáře, který nám pomohl dostat Mindpax do současné podoby. Máme silný tým složený z odborníků na medicínu, datovou analytiku a na IT řešení. Díky prostředkům získaným na Fundliftu chceme naše řešení posunout o další krok dál“ dodal Pavel Nevický, ředitel Mindpax.

V současnosti trpí jen v Evropě psychickými poruchami okolo 30 milionů lidí, v USA se počet blíží 40 milionům. Celkové náklady na hospitalizaci pacientů s psychickými onemocněními dosahují 12 miliard eur v Evropě a 18 miliard dolarů ve Spojených státech. Dlouhodobé efekty těchto chorob mohou mít negativní dopad běžné činnosti v každodenním životě – pacienti jsou nepřiměřeně ohroženi vlastním jednáním. Mindpax využívá klinicky ověřený fakt o spánku jako hlavního prediktoru relapsů v akademických studiích.