Vědci Hawkingovi se splní životní sen, poletí do kosmu

MIliardář ho vezme do rakety

Vědci Hawkingovi se splní životní sen, poletí do kosmuNOVÉ
Hawkingovi se splnil životní sen, poletí do kosmu Foto:

Shutterstock

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Studiu vesmíru se Stephen Hawking (75) teoreticky věnuje celý život, teď jej konečně navštíví díky miliardáři Richardu Bransonovi. Světoznámý kosmolog poletí vesmírnou raketou SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic, která pojme šest pasažérů a dva piloty. Informoval o tom list Independent. Termín však dosud nebyl oznámen.

„Už jsem si myslel, že mě nikdo nevezme, a pak mi Richard Branson nabídl místo ve Virgin Galactic. A já hned odpověděl ano,“ řekl vědec v rozhovoru pro Good Morning Britain na britské stanici ITV. 

Branson by měl podle Independentu brzy nabízet turistům komerční lety do kosmu. První let se chystal již v roce 2009, plánovaný start ale odložila série problémů. Při havárii prototypu v roce 2014 zemřel jeden z pilotů. 

Stephenu Hawkingovi diagnostikovali v roce 1963, tedy ve věku 21 let, amyotrofickou laterální sklerózu (zkráceně ALS) a předpokládalo se, že bude žít dva roky. Hawking se namísto toho stal jedním z nejznámějších vědců světa a významně přispěl k rozvoji kosmologie.

Čtěte také: Hawking: Nejde jen o imigraci. Jsme v nejnebezpečnějším bodu

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články