Lyžování odzvonilo. K nedostatku sněhu se přidal vítr
Málo sněhu, do toho silný vítr a déšť. Lyžařské areály v Česku hlásí, že mají za sebou nejhorší víkend sezony, některé ji proto už rovnou ukončily.
Špatný víkend podle ČTK zaznamenaly Krkonoše i Orlické hory. Kvůli větru nejezdila ani lanovka na Černou horu v areálu Černá hora – Pec. Silný vítr, déšť a malá návštěvnost předčasně ukončily sezonu také v jizerskohorských střediscích Severák a Tanvaldský Špičák.
Lyžaři mají smůlu i v některých šumavských střediscích. Nelyžuje se na Bublavě, sezonu skončilo také Lipno. Se sezonou se už rozloučila většina středisek ve Zlínském kraji. Zájem lidí o víkendu byl mizivý.
Ve Středočeském kraji už příští víkend pojede nejspíše jen největší krajský areál Monínec, tento víkend ale musel kvůli počasí provoz přerušit už v sobotu.