1 Stabilita Jordánska končí?

Neznámí pachatelé zastřelili v Jordánsku tři americké instruktory

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Neznámí pachatelé zastřelili v pátek tři americké vojenské instruktory v Jordánsku. Vozidlo obětí se dostalo pod palbu při vjezdu na vojenskou základnu, informovalo americké ministerstvo obrany. Okolnosti incidentu jsou zatím nejasné. Americký Bílý dům oznámil, že bude úzce spolupracovat s jordánskými úřady na vyšetření případu.

„Spojeným státům velmi záleží na zjištění toho, co se přesně stalo. Očekáváme, že jordánští vládní a vojenští činitelé nám budou pomáhat při vyšetřování,“ sdělil podle agentury Reuters mluvčí americké prezidentské kanceláře Josh Earnest.

„Jsme zarmouceni oznámením, že tři příslušníci amerického (vojenského) personálu byli dnes zabiti při střelbě na jordánské vojenské základně,“ uvedl v pátek mluvčí Pentagonu Peter Cook. „Úzce spolupracujeme s jordánskou vládou, abychom přesně zjistili, co se stalo,“ dodal.

Jordánsko patří ke spojencům USA na Blízkém východě. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg označil koncem října Jordánsko spolu s Tuniskem za hlavní „ostrovy stability“ v arabském regionu.

Čtěte také: Jordánsko a Libanon – tváří v tvář osudu skutečných uprchlíků

Česko pošle do Iráku a Jordánska tisíce použitých i nových samopalů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.