Orbán podpořil svého přítele Babiše: „Nic ho nezastaví a vyhraje volby,“ uvedl maďarský premiér
PODPORA BABIŠE
Po pondělním útoku přichází Andreji Babišovi podpora i ze zahraničí. Maďarský premiér Viktor Orbán, který v minulosti Babiše podpořil i přímo ve volební kampani, svému příteli popřál brzké uzdravení a výhru ve volbách. Podle Orbána démonizování Babiše připomíná situaci na Slovensku. Tam minulý rok premiér Robert Fico přežil pokus o atentát.
"Po Slovensku násilí prosáklo i do české politiky. Není divu. Jeho političtí protivníci démonizují Andreje Babiše už roky. Toto je výsledek. Ale nezastaví ho. Bude pokračovat a vyhraje volby! Brzy se uzdrav, příteli!" uvedl Orbán na sociální síti X.
After Slovakia, violence has seeped into Czech politics as well. No wonder. His political adversaries have demonised @AndrejBabis for years. This is the result. But they will not stop him. He will go on and win the elections!
— Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) September 1, 2025
Get well soon, my friend!
Viktor Orbán a Andrej Babiš se dlouhodobě na evropské politické scéně podporují. Andrej Babiš několikrát navštívil konzervativní konferenci CPAC v Budapešti, naposledy letos. V červnu 2024 také Andrej Babiš s Viktorem Orbánem a rakouským politikem Herbertem Kicklem založili v europarlamentu frakci Patrioti pro Evropu.
Andreje Babiše napadl muž v pondělí odpoledne na volebním mítinku v Dobré. Útočil berlou a zasáhl Babiše do horní části těla. Ten následně odjel na vyšetření do nemocnice ve Frýdku-Místku. Brzy byl z nemocnice propuštěn, ale uvedl, že mu lékaři doporučili klid, a proto přerušil v úterý kampaň.