Noví ministři? Karel Havlíček a Vladimír Kremlík, oznámil premiér

Změny ve vládě

Noví ministři? Karel Havlíček a Vladimír Kremlík, oznámil premiérAKTUALIZUJEME 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Premiér Andrej Babiš oznámil po jednání u Miloše Zemana jména dvou budoucích ministrů jeho vlády.  Martu Novákovou v pozici ministryně průmyslu a obchodu nahradí Karel Havlíček, dosavadní šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, který je současně místopředsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Ministrem dopravy místo Dana Ťoka bude Vladimír Kremlík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ministři by se měli ujmout svých funkcí 30. dubna.

Babiš změny oznámil novinářům po setkání se Zemanem na Pražském hradě. Prezident podle něj se změnami souhlasí.

Zeman přistoupí ke změnám ve vládě 30. dubna po návratu z návštěvy Číny. S kandidáty Kremlíkem a Havlíčkem by se měl sejít ještě před zahraniční cestou. Se jménem žádného z adeptů nemá Zeman problém, řekl Babiš po zhruba hodinové schůzce. Havlíčka podle něj prezident zná dobře, s Kremlíkem se nezná.

Premiér uvedl, že s hlavou státu dnes probírali kompletně celou vládu. Nevyloučil další změny v kabinetu, aktuálně ale navrhuje pouze konec Novákové a Ťoka. „To je pro tuto chvíli všechno,“ řekl.

Incident s Tchaj-wanem nic neovlivnil, míní Babiš

Konkrétní důvody odchodu Novákové nechtěl Babiš komentovat. „Já jsem s paní Novákovou o tom mluvil, není jednoduché přijít z privátního sektoru do státní správy, která funguje úplně jiným způsobem,“ poznamenal. Odmítl, že by důvodem byl incident, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu.

Ke Kremlíkovi Babiš řekl, že ho zná už z doby, kdy byl ministrem financí. Poznamenal, že ohledně tohoto kandidáta dostává mnoho anonymů. Kremlík má podle něj prověrku Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) na stupeň tajné. „Je to profesionál, pracovitý člověk, myslím, že jsem si prověřil dostatečně ty různé informace, co na něj přišly,“ řekl.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články