1 Kalousek v nemocnici

Kalousek poslal vzkaz z nemocnice. Po náhlé operaci se cítí dobře

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek prodělal ve středu ráno v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) náhlou operaci tenkého střeva. V neděli poslal přes média vzkaz z nemocnice. Podle svého vyjádření se cítí dobře, na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny bude však ještě chybět, protože stále zůstává hospitalizován ve zdravotnickém zařízení.

„Cítím se dobře. Jsem vděčný zdravotnímu personálu za to, jak se o mě postaral,“ řekl zakladatel TOP 09 o víkendu Rádiu Impuls. Přesto bude muset Miroslav Kalousek v nemocnici ještě několik dní zůstat. „Hospitalizace potrvá týden až deset dní,“ řekla v pátek ČTK mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová.

Někdejší ministr financí v Nečasově vládě bude chybět na blížící se mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny, která se uskuteční ve středu. Poslanecký klub TOP 09 místo Kalouska povede jeho místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová. „Budu jako místopředsedkyně klubu pana předsedu zastupovat,“ sdělila Pekarová Adamová v neděli deníku Echo24.

Sněmovna se sejde kvůli opětovnému schvalování novely o zvyšování důchodů. Normu musí poslanci znovu projednat kvůli tomu, že Senát ve vládní předloze doporučil jiný způsob zvýšení penzí, než na kterém se Sněmovna dohodla v červnu. Sněmovnou schválená verze novely má zvýšit pevnou část penzí o 320 korun měsíčně a s pravidelnou valorizací tak důchod průměrně vzroste o 918 korun. Lidé starší 85 let navíc získají k důchodu další tisícikorunu. Senát chce, aby tisícikorunový příplatek k měsíčnímu důchodu dostávali senioři, kteří čerpají důchod 25 a více let.

Čtěte také: Kalousek se zotavuje po několikahodinové operaci tenkého střeva

Z nového čísla Babiš napumpoval peníze do sebe a svých voličů. Stát utrácí o tři sta miliard víc než před šesti lety

Echo týdne: Londýn, Trumpův vrch a zklamání ● Svět:  Britská tragédie ● Komentář:  Mariánský sloup: katolická Klinika ● Kauza:  Stmívání nad Kostelcem ● Umění a kritika: Unavený boxer, který čeká, kdy přijde knokaut

Je liberální demokracie (dnes) možná? Klasický liberalismus ve světě, kde každému jde „o všechno“
Okamura je pro Evropu problematičtější než Babiš Rozhovor s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.