NEDOHRÁNO

Jen třináct minut se hrálo v úterý večer v Paříži v zápase Ligy mistrům mezi týmy Paris St. Germain a tureckým Basaksehirem. Poté došlo k hádce u postranní čáry a turecký tým opustil hřiště. Důvod? Údajná rasistická urážka od rozhodčího směrem k lavičce hostujícího týmu.

Asistent trenéra Basaksehiru Pierre Webó ve 13. minutě od hlavního rumunského rozhodčího Ovidia Hategana dostal červenou kartu. Podle lavičky hostů Coltesco bývalého kamerunského reprezentanta před vyloučením označil jako "negro".

Poté se přestalo hrát a s rozhodčími vehementně diskutoval především náhradník istanbulského mužstva Demba Ba, který je rovněž tmavé pleti. Hosté následně na protest hromadně odešli do šatny a hráči PSG je následovali.

Prezident Basaksehiru prohlásil, že turecký celek se nevrátí na hřiště, pokud bude v zápase pokračovat rozhodčí obviněný z rasismu. UEFA sice oznámila, že incident řeší a po dohodě s oběma kluby bude zápas dnes dohrán s jiným čtvrtým sudím, nakonec však byl odložen na středu s výkopem v 18:55.

Do incidentu se vložil i turecký prezident Recep Taiyyp Erdogan, který má blízko k majitelům klubu. Večer se na twitteru zastal Pierra Weba. „Silně odsuzuji rasistické poznámky mířené proti Pierru Webovi, členovi technického týmu Basaksehir a jsem přesvědčen, že UEFA učiní nezbytná opatření,“ napsal Erdogan ve svém tweetu a dodal, že je bezpodmínečně proti rasismu a diskriminaci nejen ve sportech.