Kanaďan se nechal prohlásit ženou, aby získal levnější pojištění

Kanaďan se nechal prohlásit ženou, aby získal levnější pojištěníNOVÉ
Ilustrační foto. Foto:

Shutterstock

Svět

Přechytračení systému?

fk Echo24

Co všechno je člověk schopný udělat pro peníze, předvedl 23letý muž z kanadské Alberty. Aby získal levnější pojištění na automobil, nechal se úředně prohlásit za ženu. Žádný operační zákrok, kterým by David, jak muže média pojmenovala, své „ženství“ fyzicky potvrdil, však nepodstoupil. Kanadská legislativa umožňuje změnit pohlaví čistě na základě osobního pocitu. Informace přinesla kanadská televize CBC.

David ve svých 23 letech zatoužil koupit si nový automobil. Zjistil však, že i kvůli jedné nehodě a pokutě na svém kontě by ho pojištění stálo přibližně 4 500 dolarů (přibližně 76 tisíc Kč) ročně. Pojistníka se proto zeptal, kolik by na pojištění ušetřil, kdyby byl žena. Odpověď, že by v takovém případě zaplatil „pouze“ 3 400 dolarů (57 tisíc Kč) ročně, ho inspirovala k tomu, aby se nechal úředně prohlásit za ženu. „Využil jsem mezeru v zákoně,“ shrnul mladík.

Nejdříve si musel nechat změnit pohlaví na rodném listě a řidičském průkazu. Pro schválení své žádosti samozřejmě potřeboval lékařské potvrzení. „Bylo to velmi snadné. V podstatě jsem řekl, že se identifikuji jako žena, nebo že bych se rád identifikoval jako žena, a napsal mi, co jsem chtěl,“ řekl David k tomu, jak sehnal potvrzení od lékaře.

David uznává, že sám byl překvapen, jak jednoduchý celý proces byl. „Cítil jsem, jako bych porazil systém. Cítil jsem, že jsem vyhrál,“ řekl pro CBC. Současně dodal, že ačkoliv je úředně ženou, cítí se jako „stoprocentní muž“.

Muži do 25 let v mnoha zemích platí za rizikovější skupinu řidičů. Pojištění mají proto dražší než ženy, nebo zkušenější řidiči. Ačkoliv v zemích Evropské unie je nabízení různě drahých pojištění na základě pohlaví klienta zakázáno, v Kanadě pohlaví patří mezi jeden z faktorů ovlivňujících cenu pojištění.

Čtěte také: Kanada změní slova své hymny. Text nebyl genderově neutrální

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články