Fenomén Jágr. Dal čtyři góly a po pěti letech vrátil Kladno do extraligy

Fenomén Jágr. Dal čtyři góly a po pěti letech vrátil Kladno do extraligyNOVÉ
Jaromír Jágr Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Kladno postoupilo do extraligy

tk Echo24

Jaromír Jágr splnil svůj cíl, který si stanovil po návratu z kanadskoamerické NHL - vrátit své Kladno do Tipsport Extraligy. Rytíři Kladno, jehož je česká hokejová legenda majitelem, totiž uspěli v pátečním barážovém utkání proti Českým Budějovicím a zajistili si tak návrat do extraligy, kam se vrací po pěti letech. Majitel a hráč v jednom Jágr k tomu přispěl hned čtyřmi góly.

Kladno potřebovalo k postupu mezi tuzemskou elitu před zápasem dva body. Stačila by jim tedy "jen" výhra v prodloužení či po nájezdech. Jágr a jeho Rytíři však nenechali nic náhodě a porazili České Budějovice již během základní hrací doby. 

Již v 6. minutě otevřel skóre útočník a zároveň majitel kladenského klubu Jágr, když využil přesilovou hru svého týmu. Legendární útočník se o pouhé tři minuty později opět prosadil a po přihrávce Tomáše Plekance poslal Kladno do dvougólového vedení.

Ve druhé třetině se znovu prosadil kladenský matador Jágr. Ten doklepl puk do českobudějovické sítě po krásné souhře Rytířů a zkompletoval tak svůj hattrick. Po třetím Jágrově gólu se České Budějovice pokusily o obrat a dvěma brankami korigovaly skóre. Ke konci třetiny se však opět prosadil majitel kladenského klubu a Kladno tak znovu odskočilo o dvě branky.

Ve třetí třetině již žádné další góly nepadly a Kladno se tak po pěti letech v 1. lize vrací do extraligy. Jágr tak v pátečním zápase vstřelil všechny góly svého týmu. Do nižší soutěže se naopak vydají Piráti Chomutov, které coby trenér vede bývalý Jágrův reprezentační spoluhráč i trenér Vladimír Růžička. V 1. lize pak budou pokračovat právě České Budějovice. S Kladnem v baráži uspěly také Pardubice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Já už dávno skončil, teď už vypomáhám jen sám sobě, řekl Jágr

Související články