1 berlín vyzbrojuje Egypt

Německo pošle Egyptu válečnou loď, v rozporu s koaliční smlouvou

, NOVÉ

Témata: , , ,

Německá vláda schválila export válečné lodě do Egypta. Informoval o tom ve středu německý zpravodajský magazín Der Spiegel. Bezpečnostní rada s obchodem vyjádřila souhlas krátce před Novým rokem, napsal magazín.

Německo Egyptu prodá fregatu typu Meko 200 od firmy ThyssenKrupp Marine Systems. Podle dobře informovaných zdrojů stojí taková loď kolem 500 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Kromě nyní povoleného plavidla má egyptské námořnictvo v příštích letech dostat z Německa ještě jednu fregatu stejného typu.

Spiegel napsal, že schválením obchodu se spolková vláda drží linie, podle níž bude povolovat dodávky zbraní také autoritářským režimům, pokud jsou pokládány za partnery v regionu.

Rozhodnutí je ale v rozporu s koaliční smlouvou, v níž se koalice zavázala nedodávat zbraně státům, které se přímo podílejí na válce v Jemenu. Egypt je přitom součástí koalice, která v čele se Saúdskou Arábií v Jemenu bojuje proti povstaleckým šíitským vzbouřencům.

Čtěte také: Rusko vyzkoušelo za dohledu Putina novou superzbraň – raketu dosahující hyperzvukové rychlosti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.