1 Výročí seriálu Profesionálové

Agenti CI5 Doyl a Bodie: na obrazovce souhra, v soukromí averze

NOVÉ

Témata:

Britský kriminální seriál Profesionálové se poprvé začal vysílat před 40 lety, 30. prosince 1977. Dílo, jehož duchovním otcem byl scenárista Brian Clemens, si získalo značnou popularitu. Seriál má výrazný hudební motiv, syrový a uvěřitelný děj a především dokonalou „chemii“ mezi ústřední hereckou dvojicí agentů z vládní organizace CI5 Bodiem a Doylem, kterým sekunduje jejich otcovsky přísný a sarkastický šéf Cowley.

Hlavní hrdinové – herci Lewis Collins (William Bodie) a Martin Shaw (Raymond Doyle) – se dokonale doplňují, a to přesto, že v soukromí se moc nemuseli. Vzájemná averze přinášela stále větší komplikace a nakonec vedla až k ukončení seriálu. Po konci Profesionálů v roce 1983 (vzniklo celkem 57 epizod) se jeho protagonisté se střídavými úspěchy snažili vystoupit ze stínu slavných seriálových postav.

V bývalém socialistickém Československu mohli diváci vidět 21 epizod, mezi nimi i díl Člen klanu (Klansmen), který byl ve Velké Británii zakázán kvůli propagaci rasismu. Po roce 1989 se pak na české obrazovky dostaly všechny díly oblíbené série.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

V Mexiku byl zastřelen člen štábu natáčejícího seriál o narkomafii

Revoluce v seriálu Doctor Who: do hlavní role poprvé obsadili ženu

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.