Agenti CI5 Doyl a Bodie: na obrazovce souhra, v soukromí averze

Agenti CI5 Doyl a Bodie: na obrazovce souhra, v soukromí averzeNOVÉ
Záběr z úvodní znělky seriálu Profesionálové Foto:

Foto: Screenshot/YouTube/Ivana Rehounek

Panorama

Výročí seriálu Profesionálové

Britský kriminální seriál Profesionálové se poprvé začal vysílat před 40 lety, 30. prosince 1977. Dílo, jehož duchovním otcem byl scenárista Brian Clemens, si získalo značnou popularitu. Seriál má výrazný hudební motiv, syrový a uvěřitelný děj a především dokonalou „chemii“ mezi ústřední hereckou dvojicí agentů z vládní organizace CI5 Bodiem a Doylem, kterým sekunduje jejich otcovsky přísný a sarkastický šéf Cowley.

Hlavní hrdinové – herci Lewis Collins (William Bodie) a Martin Shaw (Raymond Doyle) – se dokonale doplňují, a to přesto, že v soukromí se moc nemuseli. Vzájemná averze přinášela stále větší komplikace a nakonec vedla až k ukončení seriálu. Po konci Profesionálů v roce 1983 (vzniklo celkem 57 epizod) se jeho protagonisté se střídavými úspěchy snažili vystoupit ze stínu slavných seriálových postav.

V bývalém socialistickém Československu mohli diváci vidět 21 epizod, mezi nimi i díl Člen klanu (Klansmen), který byl ve Velké Británii zakázán kvůli propagaci rasismu. Po roce 1989 se pak na české obrazovky dostaly všechny díly oblíbené série.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

V Mexiku byl zastřelen člen štábu natáčejícího seriál o narkomafii

Revoluce v seriálu Doctor Who: do hlavní role poprvé obsadili ženu

Související články