Okamura se sešel se Zemanem. Řekl mu, že SPD Babišovu vládu nepodpoří

vztah Zemana a Okamury

Okamura se sešel se Zemanem. Řekl mu, že SPD Babišovu vládu nepodpoříNOVÉ
Tomio Okamura Foto:

Foto: Jan Zatorský

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman se v předvečer hlasování o důvěře menšinové vlády Andreje Babiše sešel s předsedou SPD Tomio Okamurou. Jednali spolu o povolební situaci nebo o zákonech navrhovaných SPD. Okamura prezidentovi potvrdil, že SPD vládu nepodpoří.

Okamura se novinářům pochlubil, že se s prezidentem shodnou v celé řadě témat. Zeman dle jeho slov podporuje návrhy SPD na zákon o celostátním referendu či na zákon o přímé volbě hejtmanů a starostů. Okamura Zemanovi představil i návrh zákona o zákazu propagace nenávistné ideologie, jako nenávistnou ideologii označil předseda SPD islám.

Oba politici spolu hovořili i o zítřejší podpoře, či nepodpoře menšinové vlády Andreje Babiše. Okamura podporu rezolutně odmítl. Vadí mu, že Babiš nenabídl SPD účast na vládě. Problémem pro něj je rovněž ministryně obrany Šlechtová. 

„Nemůžeme vládu podporovat, za prvé s námi ani (Babiš) jednat nechce a zároveň nás ministryně Šlechtová nazvala fašistickým hnutím,“ řekl Okamura novinářům. Zeman podle Okamury označil její výrok za nešťastný.

Okamura zopakoval, že SPD podpoří v prezidentské volbě takového kandidáta, který mimo jiné podporuje přímou demokracii, je vlastenec a má reálnou šanci na zvolení. Konkrétní jméno ale neuvedl. On sám uvedl přibližně ve čtvrtek, koho bude osobně volit. Miloš Zeman přitom jako jediný prezidentský kandidát navštívil sjezd SPD, na kterém dokonce vystoupil.

Čtěte také: Ani komunisté Babišovu menšinovou vládu nakonec nepodpoří    

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články