1 Pietní akce

Nejste vítaní, vzkázala politikům z AfD nadace, která se stará o Buchenwald

, NOVÉ

Témata: , , ,

Nadace, která se stará o bývalý nacistický koncentrační tábor v Buchenwaldu, vzkázala politikům z krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD), že nejsou vítáni na pietních akcích. Informuje o tom agentura DPA.

Podle nadace je nutné, aby „se zástupci AfD neúčastnili pietních akcí na těchto místech do doby, než se věrohodně distancují od antidemokratických, revizionistických a xenofobních názorů své strany“.

V pátek se do Buchenwaldu nedaleko středoněmeckého Výmaru sjeli bývalí vězni a zástupci durynské zemské vlády, aby si připomněli památku lidí, kteří zde zahynuli. Na neděli pak připadá Den památky obětí holokaustu.

V koncentračním táboře Buchenwald zemřelo do konce druhé světové války přes 56 000 lidí v důsledku mučení, lékařských experimentů, hladu a nemocí. Nacisté zde zastřelili více než 8000 sovětských zajatců. Buchenwald byl jedním z největších koncentračních táborů na německém území. V letech 1937 až 1945 jím prošlo asi 270 000 lidí z celé Evropy.

Správa památníku předloni zakázala vstup šéfovi durynské AfD Björnu Höckeovi, který při svém projevu v Drážďanech o památníku holokaustu v Berlíně prohlásil, že „my, Němci, jsme jediný národ, který umístil památník hanby do srdce hlavního města“.

Protiimigrační AfD je od předloňských parlamentních voleb třetí nejsilnější stranou ve Spolkovém sněmu. V zemském parlamentu Durynska je rovněž zastoupena, další volby se v této spolkové zemi budou konat letos na podzim.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Frustrace obyvatel východu Německa není překvapivá, říká Merkelová. Část ‚Ossis‘ ji nenávidí

Razie v Berlíně kvůli pašovaným zbraním ze Slovenska. Policie prohledala desítky objektů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.