Poděkování za speciál Příběh svobody

Názory čtenářů

Poděkování za speciál Příběh svobodyNOVÉ
Speciál 30 let svobody Foto:

Foto: Echo24

Názory čtenářů

Karel Krenk

' alt="Karel Krenk" />

Chtěl bych celé redakci poděkovat za zdařilý speciál Příběh svobody. Na svém osudu mohu potvrdit, že Listopad 89 mne zaskočil . maximálně bych tak tenkrát odhadoval změnu v mantinelech perestrojky. Dnes jsou všichni náramně chytří, ale tenkrát si návrat ke kapitalismu dokázali představit jen málokteří.

Stále v nás asi přetrvávalo to tvrzené, že kolo dějin nelze otočit zpět. Vtipně to komentoval můj otec (ročník 1930), který ještě jako mladý adjunkt zažil šlechtu na hradech a  chodil „ sloužit“ na šlechtické hony, když konstatoval v reakci na změnu: „Tuším, že to kapitalismem neskončí, vrátíme se do feudalismu.“

Celkový popis od Alexandra Vondry považuji za velmi zdařilý a vysvětlení výchozí pozice a osudu disentu je bravurní. Jiří Suk mi připomněl práci Ivana Možného – Proč tak snadno. Ano, tu práci mám v knihovně a měl by si ji přečíst každý, kdo věří na spiklenecké teorie o příčinách 17.listopadu – určitě by si zasloužila reedici.

Myslím, že jsme prožili nádherných 30 let a jsem za ně vděčný, zejména, když to porovnám s životem předchozích dvou generací. Co se týče budoucnosti ( cca dalších 30 let) vidím to v případě ČR velmi pozitivně, protože mám dobrý pocit z nastupující mladé generace. Věřím, že vygeneruje nové elity, osobnosti, které nahradí lidi, kteří dnes jsou u nás žábami na prameni a pseudoelitami.

Přeji celé vaší redakci mnoho sil a profesionálních článků.