1 sněm ANO

Stuchlík znovu narazil. Nedostal se do předsednictva ANO

NOVÉ

Témata: , ,

Neúspěšný kandidát vládního ANO na pražského primátora Petr Stuchlík se nedokázal probojovat do předsednictva hnutí. Stuchlík přitom chtěl kandidovat i na post řadového místopředsedy. Svůj záměr dostat se do širšího vedení hnutí avizoval lídr pražské kandidátky v komunálních volbách svým spolustraníkům. Proti se však tehdy postavil předseda pražského ANO Jan Říčař, kterého delegáti zvolili do předsednictva.

Petr Stuchlík byl Andrejem Babišem vybrán na lídra kandidátky ANO a měl v případném úspěchu v komunálních volbách obsadit funkci primátora. ANO ale v Praze propadlo a skončilo až páté a do sestavování koalice se nezapojilo. Stuchlík ve volbách přitom neuspěl ani v rámci vlastní kandidátky. Získal méně preferenčních hlasů než bývalý ministr financí Ivan Pilný a poslanec Patrik Nacher, který měl původně kandidátku v Praze vést.

Stuchlík se tak chtěl po neúspěchu zapojit do vedení celostátního hnutí. „Dáte-li mi svou podporu, v únoru budu kandidovat jako reprezentant Prahy do celostátního předsednictva hnutí ANO 2011,“ napsal svým spolustraníkům Petr Stuchlík. Podle předsedy oblastní organizace hnutí ANO na Praze 6 dostal také nominaci na místopředsedu. Do té se však nehrnul. „Těší mě taková důvěra, ale z mé strany je zájem o celostátní předsednictvo, nic víc,“ řekl před časem Stuchlík deníku Echo24.

Problémem při jeho kandidatuře byl také fakt, že získal členství až na poslední chvíli. Stuchlíka tak měl možnost, že ho nominuje samotné předsednictvo či jednotlivý člen hnutí přímo na sněmu. Mezi volenými uchazeči do předsednictva však nebyl. Místo něj se v širším vedení hnutí objevil předseda pražské organizace ANO Jan Říčař, se kterým měl spory po neúspěšných komunálních volbách.

Stuchlík se dále pokusí získat místo pražského předsedy hnutí ANO. Jeho volba je na programu v říjnu. Podle výsledku se také rozhodne, zda bude pokračovat ve své zatím krátké politické dráze. „Dokud uvidím smysl pro pražské ANO a město, tak to nevzdám. Budu tu, dokud to bude dávat smysl. Jestli ten smysl uvidím i v říjnu po volbách, nechci předjímat. Je třeba být flexibilní a reagovat na to, co jak funguje. Uvidím, jestli vytrvám,“ řekl Stuchlík pro server idnes.cz.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 

Vondráček se vyšvihl do vedení ANO. Ostravský primátor Macura neuspěl

Stuchlík může kandidovat na stranické funkce. Vedení ANO schválilo jeho členství v hnutí

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.