Šéfredaktor MF Dnes se omluvil za své vystoupení v TV Prima

Omluva za popletené informace

Šéfredaktor MF Dnes se omluvil za své vystoupení v TV PrimaNOVÉ
Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl se omluvil za své vystoupení v nedělním pořadu FTV Prima Partie Foto:

REPROFOTO: ČT24

Domov

vt Echo24

Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl se omluvil za své vystoupení v nedělním pořadu FTV Prima Partie. Během debaty obvinil ČRo Radka Kubička z krátké paměti, sám si ale spletl jednotlivé ministry spravedlnosti v letech 2009 a 2012. Ještě v neděli večer uznal, že si informace popletl. „Pravdu měl on, já ne,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Na dotaz redakce Echo24 Plesl uvedl, že informaci čerpal z Wikipedie, kde ale (graficky) není vše uvedeno chronologicky, takže správný údaj přehlédl. „Je to chyba, panu Kubičkovi se omluvím a omluvím se všem divákům,“ uvedl Plesl s tím, že povinností novináře je se za chybné informace vždy omluvit.

Šéfredaktor pak svou omluvu zveřejnil v neděli večer na svém facebookovém profilu omluvu: „Jelikož jen hlupák není schopen omluvit se za vlastni chybu, omlouvám se s maximální mírou zarděni Radkovi Kubičkovi za to, co jsem mu dnes udělal v Partii Prima TV. Pravdu měl on, já ne,“ napsal Plesl. „Po Jiřím Pospíšilovi v roce 2012 nastoupil Blažek, nikoli Kovářová. Tu ODS vyslala do vlády v roce 2009. A omlouvám se také divákům Partie. Snad se taková chyba stává jen jednou za 10 let. Snad…,“ dodal.

Plesl v nedělním televizním pořadu tvrdil, že tehdejší premiér Petr Nečas odvolal v roce 2012 z funkce ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a dosadil na tento post Danielu Kovářovou. Ačkoliv Kovářová tuto funkci skutečně vykonávala, bylo v jiných letech – za úřednické vlády Jana Fischera mezi roky 2009 a 2010. V roce 2012 se naopak ministrem stal Pavel Blažek z ODS, jak Kubičko původně tvrdil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: „Líbal bych tě, hladil“. 12leté dívky oslovilo během deseti dnů 2458 mužů