1 HVĚZDNÝ PASTRŇÁK

Tři góly, tři přihrávky. Pastrňák překonal v NHL rekord Wayna Gretzkyho

, NOVÉ

Témata: ,

Hokejový útočník Bostonu David Pastrňák zazářil v druhém zápase prvního kola play off NHL. Hattrickem a třemi přihrávkami výrazně přispěl k výhře Bostonu 7:3 nad Torontem a stal se tak ve svých 21 letech nejmladším hráčem v historii NHL, který nasbíral v utkání play off šest bodů. Překonal tak předchozího držitele rekordu Wayna Gretzkyho a zároveň vyrovnal rekord Phila Esposita za počet bodů ve dvou prvních zápasech play off. Pastrňák je zároveň v čele produktivity.

„Hraju se skvělými hráči ve skvělém týmu. Naše řada (Pastrňák-Bergeron-Marchand) také nastupuje ve stejném složení už nějakou chvíli, rozumíme si a daří se nám. Hrajeme skvěle,“ uvedl Pastrňák. „V každém zápase chceme být lepší. Nemyslíme na soupeře nebo na to, co by se mohlo stát. Jen chceme hrát rychle a vydat ze sebe to nejlepší,“ vysvětlil.

David Pastrňák zároveň vyrovnal rekord Phila Esposita, když si ve dvou úvodních zápasech play off připsal devět bodů. Vyrovnal i český rekord, který držel od roku 2006 Patrik Eliáš. Ten si tehdy připsal šest bodů při výhře New Jersey 6:1 nad New York Rangers. V základní části drží české maximum Jaromír Jágr, který dvakrát posbíral po sedmi bodech za jeden zápas.

„Šest bodů a hattrick v zápase play off. To je něco mimořádného,“ prohlásil trenér Bostonu Bruce Cassidy. „Spousta lidí v Bostonu už ví, jak dobrý je. Teď to začínají poznávat i ostatní lidé v zemi,“ doplnil Patrice Bergeron, který si připsal čtyři asistence stejně jako Brad Marchand.


Čtěte dále: JAR se loučí s Winnie Mandelovou. Na pohřeb přijeli prezident i Campbellová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.