Ostravská ČSSD vyslala do boje o Senát „nezávislého“ Jiřího Paroubka

Ostravská ČSSD vyslala do boje o Senát „nezávislého“ Jiřího ParoubkaNOVÉ
Jiří Paroubek Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

kandidatura do Senátu

pk Echo24

Výrazná osobnost, vysvětlují sociální demokraté z Ostravy, proč se rozhodli, že za ně bude kandidovat do Senátu bývalý premiér Jiří Paroubek. Jeho nominace ale ještě není definitivní, je nutný souhlas vedení ČSSD, který je ke kandidatuře nezbytný. Informaci přinesl server idnes.cz.

O schválení Paroubkovy nominace informoval bývalý poslanec a místopředseda okresního výboru ČSSD Adam Rykala. Ten o kandidaturu bývalého předsedy vlády dlouhodobě usiloval.

„Pan Paroubek bude kandidovat za ČSSD jako nezávislý. Je výraznou osobností středo-levicově orientované politiky a věříme, že může být pro voliče a členy v Ostravě velkou motivací a výzvou,“ řekl serveru Rykala.

Z ČSSD Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté – levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany.

Jiří Paroubek by měl kandidovat v Obvodu Ostrava město, kde končí mandát senátoru Leopoldu Sulovskému z hnutí Ostravak.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtete také:

Lidovci posílají do senátních voleb v Praze Hayata Okamuru

Paroubek do Senátu? Část ČSSD si to přeje

Související články