1 Teroristický útok v Saúdské Arábii

Šestice plánovala teroristický čin. Zabily je saúdskoarabské bezpečnostní složky

, NOVÉ

Témata: ,

Šest lidí podezřelých z plánování údajného teroristického činu zabily saúdskoarabské bezpečnostní složky během neupřesněné preventivní operace v převážně šíitské provincii Katíf na východě země. Oznámil to mluvčí bezpečnostních služeb. Během akce bylo podle něj zabaveno sedm palných zbraní, tři bomby, jedna pistole, náboje a 22 mobilních telefonů.

Při svítání ozbrojené síly obklíčily dům, v němž se nacházelo sedm osob. Dotyční se odmítali vzdát a začali střílet. "Bezpečnostní složky odpověděly palbou, zabily šest podezřelých a jednoho zadržely," dodal mluvčí. Zraněno bylo podle něj i pět členů bezpečnostních sil.

Čtěte také: Děti teroristů mají právo žít v Belgii, rozhodl soud. Mohou se vrátit ze Sýrie

Dům mluvčí označil za "teroristické hnízdo", jehož osazenstvo plánovalo v brzké době zločin namířený proti rozvojovým projektům v oblasti.

Region je podle AFP od roku 2011 dějištěm opakovaných protivládních nepokojů a pochází odtud například tvrdý kritik saúdského režimu, šíitský duchovní Nimr Bákir Nimr, popravený v roce 2016 za "terorismus".

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.